buy medication online
 
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
19.04.2013.


W Łomży odbyła się uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych z terenu działania łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu


W roku szkolnym 2012/2013 zorganizowano konkursy z 10 przedmiotów. W etapie szkolnym w całym województwie podlaskim wzięło w nich udział około 9 tysięcy uczniów. Eliminacje rejonowe wyłoniły 985 uczestników stopnia wojewódzkiego, z czego tytuł laureata konkursu zdobyło 689 uczniów.

W Łomży zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata odebrało 141 uczniów z pięciu powiatów z terenu działania delegatury Kuratorium Oświaty: kolneńskiego, łomżyńskich - grodzkiego i ziemskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Spośród wszystkich uczestników najlepszy wynik w województwie uzyskał Wiktor Walewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, który został laureatem 5 konkursów. Wśród szkół najwięcej laureatów miały łomżyńskie szkoły nr 10, nr 9, nr 5 i nr 7. Za nimi w klasyfikacji znalazła się Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem i Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie - wszystkie te placówki mają po 6 laureatów, co pozwoliło na uzyskanie tak wysokiej pozycji w rankingu. Sukces naszej szkoły jest tym większy, że po raz pierwszy mamy 2 podwójne laureatki - Kamilę Cieśluk i Natalię Ziółkowską.

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu do etapu szkolnego konkursów przystąpiło 105 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowano 25 z nich. W finałowej rozgrywce szczebla wojewódzkiego wzięło udział  10 uczniów, z czego 6 uzyskało tytuł laureata.

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych to:
- z języka polskiego - Kamila Cieśluk z kl. VI a, nauczyciel - Marianna Gołębiewska oraz  Natalia Ziółkowska z kl. VI c, nauczyciel - Beata Porzezińska,
- z matematyki - Emilia Kondraciuk i Weronika Wąsak z kl. VI c, nauczyciel - Lucyna Stańczuk,
- z plastyki - Natalia Ziółkowska, nauczyciel - Barbara Pełszyk,
- z przyrody - Kamila Cieśluk, nauczyciel - Hanna Kordulska.

Laureaci konkursów są zwolnieni z obowiązku pisania sprawdzianu zewnętrznego szóstoklasistów, a na zaświadczeniach otrzymają z niego maksymalny wynik 40 punktów.

Tytuł finalisty uzyskali:
- z języka polskiego - Magda Ilczuk z kl. VI a i Emilia Kondraciuk,
- z matematyki - Kamila Cieśluk i Natalia Ziółkowska.

Na szczeblu rejonowym w konkursach szkołę reprezentowali ponadto:
- z historii - Adam Tokarski z kl. VI a, Patrycja Cieśluk, Karolina Czarnecka, Izabela Łopuska, Aleksandra Niemyjska i Jolanta Reczko z kl. VI b oraz Luiza Białowarczuk, Emilia Kondraciuk i Natalia Ziółkowska z kl. VI c,
- z języka angielskiego - Natalia Ziółkowska,
- z języka polskiego - Sylwia Gieros i Adam Tokarski z kl. VI a oraz Karolina Czarnecka, Iga Miszczuk i Aleksandra Niemyjska z kl. VI b.

Gratulujemy laureatom, finalistom i pozostałym uczniom, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika oraz Gminę Ciechanowiec na poszczególnych etapach konkursów. Dziękujemy i gratulujemy rodzicom wszystkich uczestników konkursowych zmagań. Dziękujemy nauczycielom, pod kierunkiem których uczniowie przygotowywali się do udziału w konkursach. Szczególne gratulacje składamy opiekunom laureatów i finalistów.

                                      

Krzysztof Pełszyk
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika
w Ciechanowcu


 
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl