buy medication online
 
Pani Lucyna Sawicka w gronie ponad 2000 polskich stulatków Drukuj
10.04.2013.


Pani Lucyna Sawicka z Ciechanowca dołączyła do grona ponad 2000 polskich stulatków. Życzenia z okazji tego szczególnego jubileuszu składała Jej nie tylko rodzina i znajomi.

Pani Lucyna Sawicka w gronie ponad 2000 polskich stulatków

fot. Z. Poniatowski MPI


Wręczając pamiątkowy grawerton, kwiaty i kosz pełen słodyczy, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko życzył Jubilatce dalszych długich lat w dobrym zdrowiu i w otoczeniu bliskich i życzliwych osób. Burmistrz przekazał też listy gratulacyjne z życzeniami od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno.

Pani Lucyna Sawicka urodziła się 4 kwietnia 1913 roku w Kamieńczyku w gminie Nur. W 1929 roku wraz z rodzicami przeprowadziła się do Skórca, a w 1947 roku wraz z mężem i dziećmi zamieszkała w Ciechanowcu. Jest matką szóstki dzieci, babcią siedmiorga wnuków i prababcią jedenaściorga prawnuków. Jubilatka ma doskonałą pamięć, recytuje wiersze, nie narzeka na zdrowie, jada tylko swojskie wędliny i nie stroni od słodyczy.

Pani Sawicka, w swoim długim życiu, była zawsze osobą niezwykle pracowitą i aktywną, siedemnaście razy uczestniczyła w pieszych pielgrzymkach z Warszawy do Częstochowy. Największą pasją pani Lucyny były kwiaty hodowane w przydomowym ogródku, których najpiękniejsze okazy oddawała do przystrojenia kościoła. Uroda róż i piwonii przyciągała ludzi, którzy chcieli je kupować. To podsunęło pomysł, efektem którego była pierwsza w Ciechanowcu szklarnia i pierwsza kwiaciarnia.

W uroczystości jubileuszu uczestniczyli również naczelnik Inspektoratu ZUS w Łomży Alicja Konopka, przedstawiciel Inspektoratu ZUS w Wysokiem Mazowieckiem Waldemar Molenda, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ciechanowcu Barbara Niewiarowska i redaktor Maria Tocka z tygodnika „Kontakty”.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl