buy medication online
 
Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Drukuj
04.04.2013.


Ponad 200 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku obejrzało prezentację gminy Ciechanowiec podczas rozpoczęcia nowego semestru akademickiego.

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku


Pomysł promowania w ten sposób gminy był inicjatywą słuchacza UTW Mirosława Kuleszy, byłego mieszkańca Ciechanowca, nauczyciela i kierownika internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku powstał w 1994 roku przy współpracy wyższych uczelni Białegostoku i Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Celem UTW jest stymulowanie rozwoju osobowego oraz sprawności intelektualnej i fizycznej ludzi starszych poprzez edukację i aktywizację społeczną słuchaczy. Zajęcia na UTW prowadzone są w formie wykładów, które odbywają się w Auli Głównej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku i w Bibliotece Uniwersyteckiej, zajęć fakultatywnych w Muzeum Podlaskim oraz innych muzeach Podlasia, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, a także w formie zajęć w sekcjach i zespołach zainteresowań (np. w sekcji malarskiej, hafciarskiej, tańca towarzyskiego, turystycznej, gimnastycznej, pływackiej, żeglarskiej, szachowo-brydżowej, opieki koleżeńskiej, lektoratów języków obcych - angielskiego, niemieckiego, francuskiego, esperanto).

Przed rozpoczynającym zajęcia UTW wykładem prof. dr hab. Bogusława Plawgo o przyszłości województwa „Strategia Polski Wschodniej”, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko zaprezentował seniorom film i wydawnictwa promocyjne zachęcające do przyjazdu do Ciechanowca. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali koncertu Zespołu Wokalnego "Akwarele" pod kierownictwem Jacka Dudka. W spotkaniu wziął też udział dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu Krzysztof Pełszyk.

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Ciechanowiec na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl