buy medication online
 
Niedziela Palmowa Drukuj
28.03.2013.


Niedziela Palmowa rozpoczynająca w kościele katolickim Wielki Tydzień, który przygotowuje wiernych do Świąt Wielkanocnych, jest obecna w kulturze od początków chrześcijaństwa.

Niedziela Palmowa

fot. Z. Poniatowski MPI


Przewodnim elementem tego dnia jest procesja przypominająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy oraz wprowadzone do liturgii w XI wieku święcenie palm, które wierni przynoszą w tym dniu do kościoła. W Polsce liście palm słanych pod nogi Chrystusa, zastąpiły wiązanki z gałązek wierzby, forsycji, barwinka czy bukszpanu lub okazałe “palmy” uformowane z bibułkowych kwiatów.

W ciechanowieckim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej Niedziela Palmowa ma od lat szczególnie uroczystą oprawę - Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej ks. biskup Antoni Pacyfik Dydycz przewodniczy procesji i celebracji mszy świętej, w której biorą udział uczestnicy "Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej” organizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

W tym roku do konkursu zgłoszono 418 oryginalnych i barwnych palm wykonanych przez uczestników indywidualnych oraz przedszkola, szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, ośrodki kultury i domy pomocy społecznej.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl