buy medication online
 
Procesja Drogi Krzyżowej Drukuj
26.03.2013.


Na tydzień przed Wielkim Piątkiem, ulicami Ciechanowca przeszła procesja Drogi Krzyżowej, nabożeństwa, które symbolizuje odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Nabożeństwo to pozwala jego uczestnikom zrozumieć wymiar Ofiary Chrystusa.

Droga Krzyżowa


Już w IV wieku istniał w Jerozolimie obchód miejsc Męki w Niedzielę Palmową i w noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. W 1320 roku franciszkanie, którzy objęli opiekę nad Ziemią Świętą, rozpowszechnili tradycję Drogi Krzyżowej, kiedy oprowadzając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. W XVI wieku przełożony klasztoru św. Barbary w Delft ułożył cykl Drogi Krzyżowej w 12 stacjach. W XVII wieku dodano dwie ostatnie stacje, ustalając ostateczny kształt nabożeństwa.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją ciechanowiecka Droga Krzyżowa przekroczyła przebiegającą na Nurcu granicę diecezji drohiczyńskiej i łomżyńskiej. W czasie procesji, która rozpoczęła się w tym roku w kaplicy pw. NMP z Fatimy, a zakończyła w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, mieszkańcy Ciechanowca: młodzież, pracownicy banków, straż pożarna i leśnicy, Caritas, pracownicy oświaty, rolnicy, członkowie kółek różańcowych, urzędnicy, przedsiębiorcy i rzemieślnicy, służba zdrowia, duchowieństwo i chór parafialny przeszli ulicami miasta niosąc krzyż i zatrzymując się przy poszczególnych stacjach rozważali misterium Męki Pańskiej.


Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl