buy medication online
 
Czytam, więc wiem Drukuj
12.03.2013.


Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu jako jedno z pierwszych w województwie podlaskim włączyło się do kampanii społecznej „Czytam, więc wiem”, organizatorami której są Kurier Poranny i Gazeta Współczesna.

Czytam, więc wiem

Trwa nasza kampania społeczna „Czytam, więc wiem”. Kierujemy ją do wybranych szkół z województwa podlaskiego i zachęcamy do współpracy dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz lokalnych przedsiębiorców. Razem możemy zrobić coś ważnego – zbudować społeczeństwo wiedzy, świadome swoich tradycji i korzystające z dobrodziejstw współczesnej kultury. To społeczeństwo czytające, zainteresowane sprawami swoich miejscowości – czytamy na łamach Kuriera Porannego.

Na czym polega akcja? Szkoły otrzymają od nas prenumeratę „Gazety Współczesnej” lub/i „Kuriera Porannego” – wydania papierowe i elektroniczne. Co tydzień, we wtorek do gazet dołączamy specjalny dodatek „Wiem”. Zamieszczamy w nim ciekawostki naukowe, wyniki najnowszych badań, wywiady z ciekawymi ludźmi ze świata nauki. Dodatek przyda się zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Ci pierwsi mogą w nim poszukać inspiracji, jak uatrakcyjnić zajęcia. Młodzi natomiast mają możliwość poszerzenia wiedzy, czy rozwijania swoich naukowych zainteresowań.

Będziemy również wspierać szkoły w ich działaniach, promujących czytelnictwo oraz chęć zdobywania wiedzy. Zamierzamy to robić poprzez prezentację najciekawszych akcji społecznych, prężnie działających kół naukowych czy szkolnych rankingów najpopularniejszych książek. To tylko niektóre z zaplanowanych przez nas działań. Jesteśmy otwarci także na Wasze pomysły. Ważne, by doprowadziły one do wykształcenia w uczniach nawyku czytania, a nawet mody na nie. Na propozycje, pytania, sugestie czekamy pod adresem e-mailowym wiem@mediaregionalne.pl

Do współpracy zapraszamy również lokalnych przedsiębiorców. Mogą oni zostać Mecenasami Wiedzy i wesprzeć szkoły biorące udział w akcji, fundując im prenumeratę gazet. O tym więcej można dowiedzieć się w zakładce Mecenas Wiedzy - oferta

W kampanii „Czytam, więc wiem" Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II wspiera Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych „FARE” w Ciechanowcu, które otrzymało tytuł Mecenasa Wiedzy i sponsoruje prenumeratę Gazety Współczesnej.

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl