buy medication online
 
Orszak Trzech Króli na ulicach Ciechanowca Drukuj
09.01.2013.


W Święto Objawienia Pańskiego sprzed budynku dawnej synagogi, ulicami Ciechanowca, aż do żłóbka betlejemskiego w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, przemaszerował uroczysty Orszak Trzech Króli z udziałem przedszkolaków, uczniów szkół oraz mieszkańców miasta i gminy.

Orszak Trzech Króli na ulicach Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI

Podążający za Gwiazdą Betlejemską trzej królowie - Kacper, Melchior i Baltazar, zatrzymali się przy Urzędzie Miejskim by zapytać o drogę do Betlejem. Burmistrz Ciechanowca po wskazaniu im kierunku i przekazaniu kufra z darami przyłączył się do wielobarwnego orszaku składającego się z wielu mniejszych i większych królów, rzeszy aniołków i innych wymyślonych postaci. W kościele uczestnicy marszu oddali pokłon Dzieciątku i uczestniczyli w Mszy Świętej.

Po nabożeństwie, na placu Ks. K. Kluka odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Wystąpiły przedszkolaki, zespół „Anielskie Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu, uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, a dzieci za najlepsze przebranie dostały nagrody. Gorąca herbata i pyszny bigos, przygotowane przez Dom Weselny „Jagoda”, z dodatkiem dziczyzny i innego mięsiwa dostarczonego przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu były uzupełnieniem całej uroczystości.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Ciechanowca, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, proboszcz parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu i dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Orszak Trzech Króli pojawił się w Ciechanowcu po raz pierwszy, ale wpisał się w mający pięcioletnią tradycję ogólnopolski ruch organizowania orszaków, w którym w tym roku uczestniczyło ponad 80 miast i miejscowości w Polsce oraz za granicą - na Ukrainie, w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Republice Środkowoafrykańskiej.

Święto Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywane powszechnie świętem Trzech Króli, jest jednym z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. W Kościele obrządku wschodniego obchodzone jest 6 stycznia od III wieku, a w Kościele obrządku zachodniego od schyłku IV wieku.

          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl