buy medication online
 
XVII edycja "czwartków lekkoatletycznych" Drukuj
06.12.2012.


Wybitna działaczka sportu łomżyńskiego, prezes Zarządu Wojewódzkiego Podlaskiego TKKF w Łomży - Wiesława Czerniawska - przed siedemnastu laty (w 1996 r.) powołała do życia „czwartki lekkoatletyczne” w Łomży. Po śmierci pani prezes zawody wciąż organizowano jako Memoriał Wiesławy Czerniawskiej. W tym roku odbyła się jego XII edycja.


XVII edycja "czwartków lekkoatletycznych"

 
Przez lata zawody nabrały rozmachu i wciąż zachęcają do uprawiania sportu tysiące dzieci, młodzieży, wychowawców i nauczycieli naszego regionu. Są to zawody lekkoatletyczne obejmujące biegi krótkie i średnie, rzut piłeczką palantową, skok w dal i wzwyż. Biorą w nich udział zawodnicy w przedziale wieku od 10 do 12 lat. Każdy z zawodników uczestniczących w zawodach zdobywa punkty. Kwalifikację na ogólnopolski finał „czwartków lekkoatletycznych” zdobywają ci spośród nich, którzy w ciągu pięciu kolejnych cotygodniowych zawodów uzyskają największą liczbę  punktów.

Po raz pierwszy w tym roku - dzięki pomocy i wsparciu Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu - wzięła w nim udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu, przygotowywana przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz Cezarego Koziarskiego, trenera II klasy lekkoatletyki.

W edycji jesiennej odbyły się cztery „czwartki”, a na wiosnę 2013 roku będzie miało miejsce kolejnych sześć zawodów. W dotychczasowych startach Ciechanowiec reprezentowało kilkunastu sportowców, uczniów klasy VI, V i IV-tej Szkoły Podstawowej. Najwyższymi wynikami może się pochwalić Adam Ilczuk z klasy IV-tej, który startował w rzucie piłeczką palantową, w biegach na 60 i 300 metrów. W tej ostatniej konkurencji jest zdecydowanym faworytem do kwalifikacji na finał ogólnopolski. Kolejną nadzieją sportu ciechanowieckiego jest uczeń klasy V-tej Adam Wincenciak, który uczestniczył w dwóch „czwartkach” i uzyskał wysokie lokaty w biegu na 300 m i w skoku w dal. Wymienić można także Mateusza Grabarza (klasa VI), który uzyskał czołowe lokaty w skoku w dal i biegu na 1000 metrów. Kacper Warchoł (klasa VI) okazał się świetnym sprinterem i zwrócił na siebie uwagę prezesa klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Szymon Borek (klasa VI) uzyskiwał czołowe miejsca w rzucie piłeczką palantową, a Kamil Oleksiewicz (klasa VI) jest jednym z najlepszych biegaczy na 1000 m w regionie (w swojej kategorii wiekowej). To tylko ważniejsze osiągnięcia sportowe grupy wyjeżdżających do Łomży lekkoatletów.
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl