buy medication online
 
Mistrzowie dęcia w trąby Drukuj
05.12.2012.


Niosący się po Ciechanowcu dźwięk ligawek oznajmił o nadejściu Adwentu, więc po raz XXXII w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka  zjawili się uczestnicy Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego.


Mistrzowie dęcia w trąby

fot. Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu


Pierwszy dzień imprezy poświęcony był konkursowi, który tradycyjnie rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych - dzieci i dorosłych, oraz w kategoriach: gry na ligawce, trombicie, bazunie, rogu i innych instrumentach pasterskich.

Wśród dorosłych, w najstarszej konkursowej kategorii gry na ligawce, jury konkursu po raz kolejny przyznało dwie równorzędne nagrody: Andrzejowi Klejzerowiczowi z Ciechanowca i Rafałowi Gałaguzowi z Wieski. W grze na trombicie był już tylko jeden zwycięzca - Jan Kubik z Krościenka, w kategorii gry na bazunie wygrał Ludwik Choszcz ze Sznurków, na rogu pasterskim najlepiej zagrał Tadeusz Rucki z Koniakowa, a na innych instrumentach Stanisław Czawus z Mińska na Białorusi. Wśród dzieci najlepsza w grze na ligawce okazała się Marta Adamowicz z Drohiczyna, a Maria Salamon z Krościenka wykazała się mistrzostwem w grze na trombicie i na rogu pasterskim. Na bazunie najlepiej zagrał  Damian Makowski z Goręczyna, a nagrodę za grę na innych instrumentach pasterskich otrzymał Justinas Żidonis z Kowna

Drugi dzień to uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i koncerty ludowych zespołów: "Pleskota" z Kaszub, "Pieniny" z Krościenka i "Karpatska Taystra" z Ukrainy. Wieczorny, galowy koncert, na którym wystapił folkowy zespół "Chudoba" z Wrocławia, odbył się w zabytkowym drewnianym kościele znajdującym się na terenie skansenu.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl