buy medication online
 
Promocja publikacji regionalnych Drukuj
27.11.2012.


Kolejne spotkanie z cyklu "Promocja publikacji regionalnych", zorganizowane przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży, rozpoczęło się od wykładu prof. dr hab. Ireny Maryniakowej "Polacy w archiwum Prokuratury miasta Archangielska", która na wybranych przykładach przedstawiła zawartość tego archiwum. Materiały te, będące jeszcze w trakcie badań, prof. I. Maryniakowa otrzymała wraz z unikatową dokumentacją Archiwum Delegatury Polskiego Czerwonego Krzyża w Moskwie w latach 1920-1937, którą wcześniej opracowywała.

Promocja publikacji regionalnych

Spotkanie w "Sali na Poddaszu" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży zgromadziło wydawców pragnących przedstawić bogatą ofertę książek udostępnionych czytelnikom w ciągu ostatniego roku. Jedna z prowadzących spotkanie prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów prof. Halina Karaś podkreśliła, że bogactwo tematyczne wydawnictw regionalnych jest ogromne i pokazuje, co jest ważne dla regionu.

Wydawcy indywidualni: ks. prof. Witold Jemielity, ks. mgr Marian Mieczkowski, mgr Marcin K. Schirmer oraz przedstawiciele Muzeum Przyrody w Drozdowie, Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego "STOPKA", Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika, Towarzystwa Miłośników Rajgrodu, Grajewskiej Izby Historycznej i Łomżyńskiego Towarzystwo Naukowego im. Wagów, prezentowali swoje publikacje z zakresu historii regionalnej, językoznawstwa, informatyki czy nawet... narciarstwa zjazdowego.

Urząd Miejski w Ciechanowcu przedstawił wszystkie pozycje, w opracowaniu których brał udział Referat Promocji. Pokazana została najnowsza publikacja "Historia Ciechanowca do 1989 roku" Norberta D. Tomaszewskiego, wydane na początku roku: folder reklamowy pt. "Ciechanowiec brama na Podlasie", przewodnik turystyczny "Ciechanowiec i okolice", aktualna mapa turystyczna miasta i gminy, zestaw sześciu broszur promujących walory krajobrazowe i turystyczne gminy Ciechanowiec, oba tomy wspomnień Adama Anastaziuka "Tak się żyło w Ciechanowcu" i „Tak się żyło w moim Ciechanowcu”, a także przygotowane przez Stowarzyszenie „Zameczek” folder „Szlakiem przydrożnych kapliczek” oraz przez Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu broszura "Szlachcic na zagrodzie - czyli, jak to ze szlachtą podlaską bywało..."

Dużą popularnością wśród uczestników spotkania cieszył się kiermasz, na którym po spotkaniu można było w cenach promocyjnych nabyć omówione wcześniej ksiązki.

Promocja publikacji regionalnych

Promocja publikacji regionalnych

Promocja publikacji regionalnych

Promocja publikacji regionalnych

Promocja publikacji regionalnych

fot. O. R. Tomaszewska MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl