buy medication online
 
Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada Drukuj
16.11.2012.


W tym roku w kraju i za granicą obchodzono 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Ciechanowcu uroczystości rozpoczęły się od przygotowanej przez uczniów Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu akademii w budynku dawnej synagogi i Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

fot. Z. Poniatowski MPI

W uroczystościach  Narodowego Święta Niepodległości wzięły udział władze samorządowe, mieszkańcy gminy oraz poczty sztandarowe: Gminy Ciechanowiec, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza, Banku Spółdzielczego, Koła Łowieckiego “Rogacz”, Związku Sybiraków, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Szpitala w Ciechanowcu, Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej "Jedność", Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozarzach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziszewie-Królach. Pochód uczestników uroczystości w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu przemaszerował  pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, przy którym wartę honorową zaciągnęli żołnierze 183. Kompanii Radiotechnicznej w Plewkach i uczniowie licealnej klasy o profilu wojskowo-sportowym z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Po Apelu Poległych odczytanym przez ks. Janusza Szymańskiego, delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko. Modlitwę poprowadził ks. kan. Tadeusz Kryński.

Ostatnim elementem uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Ciechanowcu było spotkanie w budynku dawnej synagogi. „Ognisko Patriotyzmu”, które na stałe wpisało się już w scenariusz obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, zgromadziło wielu uczestników, którzy przy akomaniamencie akordeonu i fortepianu śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne.

Tekst wystąpienia Burmistrza Ciechanowca

          Więcej zdjęć...

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl