buy medication online
 
Nowy burmistrz Rosbach vor der Höhe Drukuj
11.10.2012.

W partnerskim mieście Ciechanowca Rosbach vor der Höhe odbyły się wybory na stanowisko burmistrza. Następcą sprawującego przez 28 lat ten urząd Detlefa Brechtela został niezależny kandydat Thomas Alber (42 l.), który w drugiej turze wyborów uzyskał  56,3% głosów.

Nowy burmistrz Rosbach vor der Höhe 

fot. www.ta2012.de

Thomas Alber przez całe swoje życie związany jest z krajem związkowym Hesja i powiatem Watterau, na terenie których znajduje się Rosbach v. d. Höhe. Urodził się w 1970 roku jako najmłodsze z pięciorga dzieci w mieszczańskiej rodzinie. Pierwsze lata swojego życia spędził w rodzinnym Bad Vilbel, szkołę podstawową ukończył w Echzell, gdzie wtedy mieszkała jego rodzina, gimnazjum w mieście Nidda, po czym podjął studia na kierunku administracji publicznej we Frankfurcie nad Menem.

Pracując przez 14 lat w administracji Frankfurtu, największego miasta Hesji, zyskał  doświadczenie, które procentuje w kontaktach z obywatelami, lokalnymi samorządami oraz przedstawicielami różnych instytucji i firm. W 2003 roku powrócił do Echzell, gdzie poznał specyfikę w pracy w mniejszej społeczności.

Od wczesnego dzieciństwa sport był nieodłączną częścią jego życia, od lat jest m.in. działaczem klubu sportowego Wetterau, wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej ds. Edukacji i Rozwoju Zasobów Ludzkich i Rady Edukacji Akademii Sportu Kraju Związkowego Hesja.

W programie wyborczym Thomas Alber podkreślał, że położone w regionie metropolitalnym Frankfurtu Rosbach ma wiele atrakcyjnych możliwości rozwoju. Dobra infrastruktura, aktywność społeczeństwa, solidna baza ekonomiczna i kulturalna, są fundamentami wspólnoty, na których ma zamiar budować, aby zapewnić najwyższą jakość życia w mieście. Hasłem kampanii było "Świeże powietrze dla Rosbach" i co za tym idzie plany rozwoju oparte o budowę farm wiatrowych i inne formy pozyskania energii z odnawialnych źródeł; a także m.in. program zwiększonej współpracy z organizacjami pozarządowymi i plany rozwoju sportu, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Na przedwyborcze pytania o związki z Rosbach odpowiadał:  Różne, głównie zajęcia sportowe prowadzą mnie tu od lat. W Rosbach mam wielu znajomych, rodzinę i przyjaciół. Ostatnio udało mi się zbudować nową halę sportową w Rodheim (część Rosbach v. d. Höhe) i sztuczną murawę w Górnym Rosbach (inna dzielnica miasta). Lubię Rosbach. W Rosbach czuję się naprawdę dobrze.

Burmistrz i mieszkańcy Ciechanowca gratulują nowemu burmistrzowi Rosbach wyboru, życzą pomyślnego zrealizowania wszystkich planów i mają nadzieję, na dalszy rozwój trwającej od 1995 roku współpracy między naszymi miastami.
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl