buy medication online
 
Program Rozwoju Bibliotek w Ciechanowcu Drukuj
02.10.2012.

Program Rozwoju Bibliotek


Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu wraz z filiami przystąpiła do drugiej edycji Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Przedsięwzięciu partnerują Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności  i Fundacja Billa i Melindy Gates.

Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie, dzięki któremu biblioteki lepiej służą mieszkańcom małych miejscowości. Nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwiają pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym. Mieszkańcy mają do dyspozycji atrakcyjne miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu, mogą w bibliotece skorzystać z Internetu, wysłać faks, skopiować potrzebne materiały. Uzyskują też łatwiejszy dostęp do ekspertów z różnych dziedzin takich, jak prawo, rynek pracy, podatki czy zdrowie. Mogą też zdobywać nowe umiejętności np. poprzez udział w różnych kursach organizowanych w bibliotece.


W ramach Programu pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej uczestniczyli w warsztatach i szkoleniach, które umożliwiły opracowanie planu rozwoju biblioteki na kolejne lata działalności i przygotowały do pełnego wykorzystania  sprzętu przekazanego do bibliotek - komputerów, laptopów, drukarek, projektorów multimedialnych i aparatów cyfrowych.

Program aktywizuje biblioteki – pomaga wymieniać się wiedzą i doświadczeniami, inspiruje do nowych działań i pozwala na skorzystanie z grantów na realizację ciekawych pomysłów. Jednocześnie umożliwia współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi. W Ciechanowcu odbyły się dwa spotkania umożliwiające nawiązanie Partnerstwa na rzecz Rozwoju Biblioteki z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie miasta i gminy Ciechanowiec. Spotkania prowadziła Anna Pawłowska reprezentująca Centrum Aktywności Lokalnej (c.a.l.).

                                                           

Miejska Biblioteka Publiczna
w CiechanowcuDruga edycjia Programu Rozwoju Bibliotek

fot. E. Barańczuk MBP

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl