buy medication online
 
Spotkanie z historią - wieczór autorski Norberta D. Tomaszewskiego Drukuj
28.09.2012.

logotypy


Na zaproszenie burmistrza Ciechanowca, w budynku dawnej synagogi odbyło się spotkanie mieszkańców z autorem ostatnio wydanej "Historii Ciechanowca do 1989 roku" Norbertem Dariuszem Tomaszewskim.

Autor w swoim wystąpieniu opowiedział o procesie powstawania drugiej wersji książki, która wzbogacona została o nowe odkrycia, jakich dokonano w ciągu trzech lat, które upłynęły od pierwszego wydania w 2008 roku „Historii Ciechanowca do 1947 roku". Spotkanie było okazją do otrzymania książki z autografem i indywidualną dedykacją dla każdego czytelnika.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewniły Natalia Ziółkowska i Karolina Czarnecka, uczennice Społecznej Szkoły Muzycznej działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu.

Norbert D. Tomaszewski
– historyk, wieloletni pracownik Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, od 2005 r. redaktor wydawnictw powstających w muzeum - Ciechanowieckiego Rocznika Muzealnego oraz Pamiętników Historycznych. Od wielu lat działa w zakresie ochrony i popularyzacji historii i kultury - jest autorem "Historii Ciechanowca do 1947 roku" (2008), współautorem monografii "Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu (1899-1999)" (1999) i "60 lat Zawodowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem 1951-2011" (2011), autorem lub współautorem blisko pięćdziesięciu artykułów naukowych, zamieszczanych w: Studiach Łomżyńskich, Roczniku Narodowego Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Kwartalniku Historii Kultury Materialnej, Forum Akademickim, Podlasiu i Zdarzeniach Muzealnych, jak również – blisko stu pięćdziesięciu artykułów prasowych, zamieszczanych na łamach prasy regionalnej i lokalnej.

Książka wydana została w "Libra s. c. Wydawnictwo i Drukarnia PPHU" w Białymstoku. Współwydawcą jest Urząd Miejski w Ciechanowcu. Konsultacja naukowa: prof dr. hab. Adam Czesław Dobroński i prof dr. hab Zbigniew Wójcik, korekta: prof. dr. hab. Dorota Rembiszewska, Mirosław Reczko i Olga Regina Tomaszewska, okładkę zaprojektował Zbigniew Poniatowski. Publikacja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

          Więcej zdjęć...

Spotkanie z historią - wieczór autorski Norberta D. Tomaszewskiego

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl