buy medication online
 
Adwentowe Ligawki 2005 Drukuj
05.01.2006.


Dźwięk ligawki rozpoczyna adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W pierwszą niedzielę adwentu Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu organizuje Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich. W tym roku 3-4 grudnia odbył się jubileuszowy XXV z kolei. W konkursie uczestniczyli Bułgarzy, Litwini, Słowacy, Huculi z Ukrainy, Górale z Podhala, Beskidu Śląskiego, Kaszub, przedstawiciele Kurpi, Podlasia i Mazowsza.

Podlasianie grali na ligawkach, Kaszubi na bazunach, górale na trombitach. Konkurs podzielona na dwa dni: 3 grudnia przesłuchano dzieci w kategorii trąb, następnie zaprezentowali się dorośli również w kategorii trąb. W czasie przerw, podczas których obradowało jury wystąpiły zespoły: górali z Pienin, "Pleskota" z Kaszub i litewski zespół Dyjuta. Drugi dzień konkursu poprzedziła msza św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, a następnie już na terenie Muzeum rozpoczęto przesłuchanie w kategorii inne instrumenty pasterskie. Mieliśmy okazję usłyszeć Bułgarów grających na gajdach, górali na fujarkach i skrzypcach, grano na okarynach, ukraińskich drumlach, aborygeńskich didgeridoo i meksykańskiej fujarce quena.

W tym roku w kategorii ligawki dorośli I miejsce zajęli Andrzej Klejzerowicz z Ciechanowca oraz Antoni Wojno z Trojanówka.
Kategorię dzieci wygrali: Karolina Klejzerowicz i Adam Żero, oboje z Ciechanowca.
Kategoria trombity dorośli: I miejsca nie przyznano, natomiast trzy równorzędne drugie nagrody otrzymali: Paweł Kacwin z Krościenka, Jurij Daszkiewicz z Ukrainy i Łukasz Kaczmarzyk z Istebnej. Kategoria dzieci : Aleksander Polak z Ukrainy, Adam Salomon i Maria Salomon z Krościenka.
Kategoria bazuny: Wojciech Choszcz z Chmielna na Kaszubach
Nagrody w grupie inne instrumenty pasterskie otrzymali:
w kategorii dorośli Bimitar Ouchikow z Bułgarii (gajdy) i Bartłomiej Rybka z Koniakowa (fujarka, gajdy, okaryna).
Kategoria dzieci: Oleg Fokszek z Czerniowic na Ukrainie (skrzypce, drumla) i Jakub Salamon z Krościenka (skrzypce).

Organizatorami XXV Konkursu byli: Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Starosta Wysokomazowiecki i Burmistrz Ciechanowca. Patronat nad imprezą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Podlaskiego i biskup drohiczyński Antoni Dydycz..

więcej zdjęć...

Adwentowe Ligawki 2005 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl