buy medication online
 
"Tak się żyło w moim Ciechanowcu" Drukuj
30.07.2012.

 "Tak się żyło w moim Ciechanowcu"
Ukazała się druga część wspomnień Adama Anastaziuka - tym razem pt. „Tak się żyło w moim Ciechanowcu”.

Profesor Adam Dobroński napisał w przedmowie: Zaletami tej pierwszej publikacji był autentyzm połączony z bystrością obserwacji, łatwość w kadrowaniu scen i scenek, barwność zapisu. Autor opowiedział o swoim mieście, osobach które znał i potrafił ocenić. To wszystko pozostało, doszły nowe obrazki i dialogi, przybyło znacznie osób wymienionych z imienia i nazwiska, dokładniej zaprezentowanych, z podkreśleniem roli, jaką odgrywali w społeczności lokalnej. Jest też więcej zdjęć, co również cieszy, bo nie tak wielu mieszkańców posiadało wówczas aparaty fotograficzne i nie ukazywała się prasa miasteczkowo-gminna. Są wreszcie drobne, ale istotne korekty, co poświadcza, że "Tak się żyło w Ciechanowcu" trafiło do właściwych rąk, zostało zaakceptowane i wywołało dyskusję.

Adam Anastaziuk potwierdził, że do napisania drugiego tomu wspomnień zdopingowało go zainteresowanie z jakim spotkał się tom pierwszy oraz poprawki i uzupełnienia zgłoszone przez uważnych czytelników. Autor rozszerzył zawartość rozdziałów, które znalazły się już w pierwszym wydaniu, i dodał nowe rozdziały: "Gołębie i króliki", "Klęski żywiołowe" i "Moi nauczyciele". Zwiększyła się też liczba zdjęć pokazujących Ciechanowiec lat 60 i 70, gdyż wielu czytelników udostępniło na potrzeby publikacji swoje archiwa.

Tym razem książka liczy 176 stron, opatrzona została w zdjęcia archiwalne ze zbiorów Jerzego Arnolda, Romana Krasowskiego, Mirosława Kuleszy, Stanisława Rutkowskiego, Ryszarda Sienkiewicza, Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu i autora. Rysunki do poszczególnych działów wykonał Wojciech Bogucki. Wydawcą jest „Libra s.c.” Wydawnictwo i Drukarnia PPHU Białystok. Publikacja sfinansowana została przez Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Drugi z przedmówców, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, w słowie wstępnym napisał: Z największą przyjemnością oddajemy Państwu drugi tom nostalgii Adama Anastaziuka skierowany do wszystkich, którym bliski jest Ciechanowiec, którym bliska jest zwykła ludzka wrażliwość, ale szczególnie do tych, którzy znaleźli się daleko od "kraju lat dziecinnych" i chcą do niego wracać odnajdując tu własne korzenie. Polecam gorąco.

Książka dostępna jest w Punkcie Informacji Turystycznej przy pl. 3 Maja 31 w Ciechanowcu. Możliwość zamówienia poprzez e-mail: it@ciechanowiec.pl lub telefonicznie: 507 793 404.
                   
 "Tak się żyło w Ciechanowcu" - wspomnienia Adama Anastaziuka

Adam Anastaziuk


Rocznik 1949, urodzony w Ciechanowcu. Tu uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie w Białymstoku. Długoletni dyrektor Zespołu Szkół Handlowo Ekonomicznych w Białymstoku. Humanista, działacz społeczny i publicysta. Publikował na łamach „Zielonego Sztandaru”, „Gazety Współczesnej”, „Odrodzenia”, „Segmentu” „Nowej Wsi”, „Podlaskiego Obserwatora Ludowego”. Mieszka w Białymstoku, ale serce zostawił w Ciechanowcu.

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl