buy medication online
 
Wianki na Nurcu 2012 Drukuj
27.06.2012.

Wianki na Nurcu 2012 

Już po raz 37. odbyła się jedna z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu - Wianki na Nurcu. Festyn rozpoczął się od poświęcenia wody na zalewie przez księdza Andrzeja Polakowskiego, proboszcza parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.

Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Na scenie wystąpiły: zespół tańca nowoczesnego C-C SQUAD i Zespół Tańców Narodowych z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Orkiestra Dęta COKiS z mażoretkami. Dużą uwagę zgromadzonych przyciągnął „Kabaret dwudziestolecia międzywojennego - czyli humor i piosenka z tamtych lat” w wykonaniu aktora Mirosława Kowalczyka. Uczestnicy imprezy mogli także potańczyć przy muzyce rozrywkowej zespołów ROCKING HEAVEN, CRAZY BOYS, VIESNA i gwiazdy wieczoru zespołu CLIVER.

Jednym z głównych punktów festynu był „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła Oliwia Dudek, drugie miejsce Anna Dudek, a miejsce trzecie Amelia Morzy. Wyróżnienie otrzymały Aleksandra Boguszewska, Martyna Dudek i Małgorzata Murawska. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie.

Późnym wieczorem na wodę wypłynęły kajaki i łodzie, z których wśród blasku pochodni puszczane były wianki na wodę. Tradycyjnie obrzęd ten zakończył się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.
Imprezę prowadziła dziennikarka telewizyjna Gosia Kosik. Organizatorem był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”. Patronat nad Wiankami objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.

W tym roku festyn już po raz trzeci wpisał się w cykl imprez pod wspólnym szyldem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” jako wydarzenie o charakterze promocyjnym, mające na celu informowanie o obszarze działania LGD oraz o Lokalnej Strategii Rozwoju, a także aktywizowanie społeczności lokalnej. Festyn współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Impreza, poza wspomnianymi wyżej środkami unijnymi, finansowana była także przez Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu i Zakłady Mięsne „Stół Polski” w Ciechanowcu.

Patronat medialny: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.

          Więcej zdjęć... 

Wianki na Nurcu 2012

fot. O. R. Tomaszewska, A. U. Kieliszek MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl