buy medication online
 
Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" Drukuj
14.06.2012.

Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy"

Już po raz dziesiąty w Kiejdanach na Litwie, odbył się organizowany przez prezes Stowarzyszenia Polaków Kiejdan Irenę Duchowską i Oddział Związku Polaków na Litwie "Lauda", Festyn Kultury Polskiej “Znad Issy”.

W tym roku wśród zaproszonych gości znalazła się Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wraz z mażoretkami oraz zespołem tańców narodowych. Zespoły wystąpiły w Kiejdanach oraz w Wędziagole.

Podczas pobytu na Litwie delegacja z Ciechanowca gościła w polskiej Szkole Średniej im. św. Kazimierza w Miednikach. W ramach kontaktów między Ciechanowcem i Miednikami rozwija się ożywiona współpraca w dziedzinie oświaty, kultury, turystyki oraz wymiana doświadczeń w pracy samorządowej. Przy okazji wizyt w Kiejdanach społeczeństwo Ciechanowca przekazało do szkolnej biblioteki słowniki, encyklopedie, lektury i literaturę popularną dla dzieci i młodzieży, literaturę polską i obcą w tłumaczeniu na język polski oraz multimedialne programy edukacyjne. Przekazane też zostały materiały budowlane na remont budynku szkoły. Tym razem szkoła w Miednikach otrzymała telewizor LCD’37, ufundowany przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.


          Więcej zdjęć...

Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy"

fot. COKiS

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl