buy medication online
 
W dzień Bożego Ciała Drukuj
12.06.2012.
 
W dzień Bożego Ciała

 
W dzień Bożego Ciała w dwóch ciechanowieckich parafiach pw. Trójcy Przenajświętszej i pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy, przeszły procesje wiernych symbolizujące obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina.

Boże Ciało czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wprowadzono do kalendarza liturgicznego po tym, gdy w 1245 roku Julianna z Cornillon, przeorysza klasztoru augustynianek w Mont Cornillon w pobliżu Liege, miała objawienie zinterpretowane jako potrzeba ustanowienia specjalnego dnia poświęconego uczczeniu Najświętszego Sakramentu.
 
Uroczystość przypada zawsze w czwartek 60 dni po Wielkanocy. Procesja początkowo miała charakter adoracyjny - uczczenia Chrystusa pod postacią hostii. W XV wieku pojawił się zwyczaj śpiewania początków Ewangelii przy czterech ołtarzach oraz motyw prośby o pogodę, urodzaj i odwrócenie klęsk.

Tak jak przed wiekami uczestnictwo w procesji stanowi publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa, jest Jego adoracją, uwielbieniem i podziękowaniem, a poświęcone gałęzie brzozowe, przyniesione po procesji z przydrożnych ołtarzy mają sprzyjać urodzajom, strzec przed niepowodzeniami i wszelkimi chorobami.

          Więcej zdjęć...

W dzień Bożego Ciała

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl