buy medication online
 
Orkiestra Dęta COKiS zagrała dla "Ojca Mateusza" Drukuj
20.05.2012.
Orkiestra Dęta COKiS zagrała dla "Ojca Mateusza"

 
Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu wzięła udział w nagraniu kolejnego odcinka telewizyjnego serialu "Ojciec Mateusz", który kręcony był w Drohiczynie.

Ekipa produkcyjna kryminalnego serialu TVP zagościła na Podlasiu w ramach kampanii promocyjnej regionu i gmin uczestniczących w projekcie „Bug – rajem dla turysty”. Projekt, który ma na celu stworzenie unikatowego, ponadregionalnego produktu turystycznego na skalę krajową, jest realizowany w partnerstwie siedmiu jednostek samorządów gminnych: Gminy Drohiczyn, która jest liderem projektu, Gminy Korczew, Gminy Konstantynów, Gminy Mielnik, Gminy Perlejewo, Gminy Sarnaki, Gminy Siemiatycze oraz Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich.

Według scenariusza "Ojciec Mateusz" przyjedzie na Podlasie na tzw. "Zieloną Szkołę", ale że lubi rozwiązywać kryminalne zagadki, to zajmie się sprawą kradzieży zabytkowej ikony z XVII wieku, nielegalnym przekroczeniem granicy czy zaginięciem dziecka.

Nie wiadomo jeszcze jaki tytuł będzie miał odcinek, w którym zagrała Orkiestra Dęta COKiS, ale ciechanowieccy muzycy, pracując na planie filmu mieli okazję przekonać się jak żmudną pracą jest nagrywanie zdjęć - często kilkuminutowy epizod jest powtarzany i nagrywany przez kilka godzin.

W pierwszym zrealizowanym na Podlasiu odcinku, który ma być wyemitowany 31 maja o godz. 20.20 w programie 1 Telewizji Polskiej, będzie można obejrzeć drohiczyńską katedrę, ulice i plenery Drohiczyna. Zdjęcia do kolejnych dziejących się w regionie nadbużańskim odcinków, powstaną w plenerach wszystkich gmin uczestniczących w projekcie, m.in. w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach, w okolicach Perlejewa, w Siemiatyczach i Mielniku.

          Więcej zdjęć...

Orkiestra Dęta COKiS zagrała dla "Ojca Mateusza"

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl