buy medication online
 
Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej Drukuj
05.04.2012.
                                      
 
Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej

 
Zgodnie z  tradycją na tydzień przed Wielkim Piątkiem, ulicami Ciechanowca przeszła procesja Drogi Krzyżowej czyli nabożeństwa wielkopostnego o charakterze adoracyjnym, które symbolizuje odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Nabożeństwo to pozwala jego uczestnikom zrozumieć wymiar Ofiary Chrystusa.

Już w IV wieku istniał w Jerozolimie obchód miejsc Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i w noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek, a w 1320 roku franciszkanie, którzy objęli opiekę nad Ziemią Świętą nadali procesjom ramy organizacyjne. W XVI wieku przełożony klasztoru św. Barbary w Delft ułożył cykl Drogi Krzyżowej w 12 stacjach. W XVII wieku dodano dwie ostatnie stacje, ustalając ostateczny kształt nabożeństwa.

Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej rozpoczęła sie mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej a zakończyła w kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy. Mieszkańcy Ciechanowca: młodzież, pracownicy banków, straż pożarna i leśnicy, matki i ojcowie, Caritas, pracownicy oświaty, rolnicy, członkowie kółek różańcowych, urzędnicy, przedsiębiorcy i rzemieślnicy, służba zdrowia, duchowieństwo i chór parafialny przeszli ulicami miasta niosąc krzyż i zatrzymując się przy poszczególnych stacjach, by modlić się i rozważać misterium Męki Pańskiej.

          Więcej zdjęć...

Ciechanowiecka procesja Drogi Krzyżowej

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl