buy medication online
 
Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Drukuj
07.03.2012.

Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej 

Uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu zaprezentowali efekty swojej pracy w I semestrze roku szkolnego 2011/2012. W czasie koncertu wystąpiło dwudziestu trzech tegorocznych uczniów Szkoły.

Koncerty są okazją do opanowania sztuki publicznych występów (każdy rok kończy się egzaminem, w czasie którego uczeń musi wykonać wybrany utwór przed komisją) oraz dają możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami z rodziną i innymi słuchaczami koncertu. Stopień trudności utworów prezentowanych przez młodych muzyków był bardzo różny, bo występowali wszyscy uczniowie - i ci, którzy dopiero rozpoczęli naukę, i ci uczący się już kolejny rok. Jedni wykonawcy zagrali popularne melodie, np.: piosenkę znaną z wykonania Edith Piaff "Pod dachami Paryża" czy "Była sobie żabka mała" z repertuaru zespołu "Fasolki", inni wykonali utwory z kanonu muzyki klasycznej, np.: allegretto z VII symfonii A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena, temat z baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego czy uwerturę do opery "Wilhelm Tell" Gioacchina Rossiniego.

Oprócz stopnia opanowania gry na instrumentach uczniowie zaprezentowali także umiejętności pracy w zespole. Koncert rozpoczął kwartet dziewcząt wykonaniem XIII-wiecznej polskiej pieśni hymnicznej Wincentego z Kielczy "Gaude Mater Polonia" (Ciesz się, Matko Polsko), wystąpił duet na gitarę i pianino z utworem Jacka Kaczmarskiego "Na starej mapie krajobraz utopijny" i trio akordeonowe. Na zakończenie chór złożony z wszystkich uczniów zaśpiewał piosenkę "Hej bystra woda" z repertuaru zespołu No To Co.

          Więcej zdjęć...

Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl