SZANOWNI DARCZYŃCY!
Już po raz trzeci w Ciechanowcu ruszyła „Szlachetna paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
Wolontariusze „Szlachetnej Paczki" przeprowadzili ankiety wśród rodzin ubogich i potrzebujących, dotarli do ludzi starszych, chorych i często bezradnych… Wprowadzili dane do systemu Szlachetnej Paczki a teraz szukają osób, które zechcą zrobić komuś paczkę na Święta.
Może ją zrobić każdy: szkoła, klasa, zakład pracy, prywatna firma, rodzina lub indywidualny darczyńca.
Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrać rejon i magazyn, do którego chcemy dostarczyć paczkę (w Ciechanowcu magazyn mieści się w Internacie ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza) oraz po przeczytaniu opisów rodzin wybrać tę, której chcemy pomóc. Pomocą przy zrobieniu paczki służą wolontariusze. W „Szlachetnej paczce” każdy może stać się bohaterem. Włączając się do akcji, zaczynasz mieć wpływ na życie innych ludzi. Niezależnie od tego, czy zostajesz wolontariuszem, darczyńcą czy dobroczyńcą - dajesz innym nadzieję i szansę na lepszą przyszłość.
W „Szlachetnej paczce” każda forma zaangażowania ma na celu pomoc rodzinom potrzebującym. Tutaj wszyscy - wolontariusze, darczyńcy i dobroczyńcy - spotykają się w domu rodziny dotkniętej biedą. Choć każdy z nich dociera tam inną ścieżką, znajdują się tam, by wspólnie pomóc.
Czekamy na wszystkich, którzy chcą pomóc.
Akcja wybierania rodzin trwa do 8 grudnia.
| Dorota Mlonek Lider rejonu |
Magazyn mieści się w budynku Internatu ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza ul. Kościelna 12 18-230 Ciechanowiec
Terminy i godziny otwarcia: 9 grudnia 2011 r. w godz. 15.30 – 20.00 10 grudnia 2011 r. w godz. 9.00 – 16.00 11 grudnia 2011 r. w godz. 9.00 – 16.00
W Ciechanowcu wolontariuszką i liderem rejonu jest Dorota Mlonek. tel. 692 933 574 (po godz.16) |