buy medication online
 
Policja apeluje Drukuj
17.11.2011.
 Policja apeluje

W październiku i listopadzie br. na terenie miasta i gminy Ciechanowiec doszło do kilku przypadków włamań do domów. Łupem złodzieja padała najczęściej gotówka oraz biżuteria. Prawie we wszystkich przypadkach, włamywacz wykorzystywał nieobecność domowników. Do domów dostawał się wyłamując zamki w drzwiach wejściowych, balkonowych bądź przez nisko usytuowane okna.

Szanowni Państwo!

Mieszkania i domy to niewątpliwie wymarzone miejsca dla złodzieja, bowiem tam zwykle przechowujemy biżuterię, pieniądze czy inny wartościowy sprzęt. Należy zatem zadbać aby pozostawiony dobytek, był bezpieczny w naszym domu. Należy kierować się zasadami, które złodziejowi utrudnią, bądź wręcz uniemożliwią włamanie, a zatem:

- wychodząc z domu lub mieszkania, dokładnie zamknijmy okna i drzwi;
- stosujmy wszelkiego rodzaju zabezpieczenia techniczne: systemy alarmowe, rolety antywłamaniowe, atestowane zamki do drzwi lub klamek okiennych z wkładką zabezpieczającą;
- doskonałym stróżem naszego dobytku może być pies;
- nie przechowujmy w domu dużej ilości gotówki;
- biżuterię, pieniądze i inne cenne przedmioty nie trzymajmy w jednym miejscu;
- nieocenionym elementem bezpieczeństwa jest również pomoc zaufanego i czujnego sąsiada;

Wysokomazowiecka Policja prowadzi obecnie działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy włamań i kradzieży. Prosi również o pomoc mieszkańców.

Jeśli zauważycie państwo w pobliżu swojego miejsca zamieszkania obce osoby, dziwnie się zachowujące, obserwujące posesje, prosimy o zapamiętanie jak najwięcej szczegółów dotyczących ich wyglądu, marki i numerów rejestracyjnych samochodów jakimi się poruszają. O tzw. „głuchych telefonach” proszę informować Policję. Należy pamiętać o tym, że żadne urządzenie alarmowe nie jest w stanie zastąpić ludzkiej życzliwości. Wyjeżdżając z domu na dłużej, poinformujmy o tym naszego sąsiada. Niech zwróci uwagę na podejrzane, obce osoby obserwujące nasz dom.

O wszystkich niepokojących sytuacjach należy natychmiast powiadamiać Policję – numer telefonu 997 lub 112. Każda informacja może okazać się pomocna w zapobieżeniu bądź ustaleniu i zatrzymaniu sprawców kradzieży i włamań.
                                                        

Komenda Powiatowa Policji 
w Wysokiem Mazowieckiem

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl