buy medication online
 
Teatr Wierszalin gościnnie w Ciechanowcu Drukuj
07.11.2011.
 logo

Ciechanowiec znalazł się wśród beneficjentów projektu "Teatr Polska" organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, a finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest wspieranie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury, społecznie zdegradowanych, ubogich w instytucje kultury i środowiska twórcze.

Biorący udział w trzeciej edycji projektu Teatr Wierszalin z Supraśla wystawił w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu "Traktat o manekinach", autorską sztukę Piotra Tomaszuka, opartą na fragmencie opowieści o manekinach ze "Sklepów cynamonowych" Bruno Schulza.

Spektakl opowiada o konfrontacji jednostki z historią, o absurdzie i ironii przemian dziejowych, które "pożerają" swoich twórców. Rafał Gąsowski jako Ojciec, Miłosz Pietruski jako Syn oraz Dariusz Matys jako Adela sprawiają, że symboliczna i funkcjonalna scenografia autorstwa Julii Skuratovej ożywa i zmienia się z sypialni w pracownię krawiecką, fabrykę czy kino.

W przedstawieniu wykorzystano muzykę z płyt "Sea of reeds" i "Lounghorn Twist" zespołu "Accordion Tribe".

Porównywany przez krytykę do takich zjawisk teatralnych jak „Teatr Laboratorium“ Jerzego Grotowskiego czy "Cricot 2" Tadeusza Kantora, Teatr Wierszalin (początkowo Towarzystwo Wierszalin) powstał w 1991 roku. Wierszalin jest laureatem wielu polskich i międzynarodowych nagród. Zespół wielokrotnie występował w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, w Japonii, Australii, Kanadzie i USA.


Traktat o manekinach reż. Piotr Tomaszuk

Traktat o manekinach reż. Piotr Tomaszuk

Traktat o manekinach reż. Piotr Tomaszuk

Traktat o manekinach reż. Piotr Tomaszuk 

fot. B. Sejwa

Teatr Wierszalin
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl