buy medication online
 
Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych Drukuj
19.10.2011.
 Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

"Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia" - pod takim hasłem odbywają się w tym roku obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship - IASL), które zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz wszystkich ludzi, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego. Głównym celem działalności IASL jest rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Stowarzyszenie w 1999 roku ustanowiło Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, który w 2008 roku został zastąpiony przez Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Koło Przyjaciół Biblioteki działające w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu włączyło się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowując i rozwieszając plakaty i strzałki mające pomóc uczniom w odnalezieniu drogi do biblioteki. W ramach współpracy biblioteki szkolnej ze świetlicą, Koło Przyjaciół Biblioteki zorganizowało akcję czytania książek uczniom czekającym po zajęciach.

źródło: www.kopernik.webd.pl


Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

fot. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl