buy medication online
 
VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
11.08.2011.

 VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania"

Już po raz kolejny Ciechanowiec gościł zespoły z Polski i zza granicy w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania". W tym roku zespoły wystąpiły na placu Jana Pawła II. Festiwal rozpoczął się roztańczonym korowodem, który przeszedł ulicami miasta.

Barwne stroje, tradycyjne tańce i melodie ludowe zaprezentowały zespoły z Białorusi: "Polesskije Zori" z Pińska i "Katrynka" z Wysokiego oraz z Hiszpanii - "Oberena Dantza Taldea - Ardanbera Fanfarrea" z Huarte w Kraju Basków, z Łotwy - "Liksme" z Rygi, z Rosji - "Uralsskaya Vechora" z Jekaterinburga. Polskę reprezentował Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska, kultywujący muzyczne tradycje Podlasia.

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych, poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a przy okazji promowanie tradycji i uroków Podlasia oraz miast festiwalowych. W tym roku goście VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie spotkania" wystąpili w sześciu miejscowościach:  Bielsku Podlaskim, Boćkach, Brańsku, Ciechanowcu, Szepietowie i Wysokiem Mazowieckiem.

Organizatorami Festiwalu byli: Miejski Dom Kultury w Brańsku, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem i Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie.

          Więcej zdjęć...
          
VI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania" 

fot. S. Kubaczyk MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl