buy medication online
 
Ciechanowiec najwyżej w rankingu Rzeczpospolitej "Europejski samorząd" Drukuj
09.08.2011.

 Ciechanowiec najwyżej w rankingu Rzeczpospolitej "Europejski samorząd"

Gazeta "Rzeczpospolita" stworzyła ranking gmin najlepiej wykorzystujących pieniądze z Unii Europejskiej.

Tak jak w poprzednich latach ranking powstawał na podstawie danych przekazanych z Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, dotyczących 2010 roku. Jednostka samorządu terytorialnego mogła otrzymać maksymalnie 100 pkt - 45 pkt za wartość wykazanych w budżecie dochodów z funduszy w przeliczeniu na jednego mieszkańca, 45 pkt za łączną wartość umów o dofinansowanie w przeliczeniu na jednego mieszkańca i 10 pkt za liczbę umów. Samorządy klasyfikowano w trzech kategoriach - miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w pierwszej 100 znalazły się tylko trzy samorządy z Podlasia. Najwyżej znalazł się Ciechanowiec, który dzięki podpisaniu 12 umów o wartości 1983,90 zł na osobę zajął 52 miejsce w tabeli, 57 był Drohiczyn, a 89 Tykocin.

W kategorii gmin wiejskich w "złotej" 100 znalazło się 5 podlaskich samorządów: na 50 miejscu - Perlejewo, 51 - Miastkowo,  65 - Zawady, 76 - Nowinka i 100 - Brańsk.
                   
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl