buy medication online
 
VII Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj
05.08.2011.

VII Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

 fot. S. Kubaczyk MPI

Nawet gwałtowna ulewa nie przeszkodziła miłośnikom jednej z najstarszych dyscyplin jeździeckich w udziale w VII Podlaskich Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Ciechanowcu. Na starcie w poszczególnych kategoriach zaprezentowały się 23 zaprzęgi.

W kategorii pojazdów jednokonnych ubiegłoroczny sukces powtórzył Leszek Kostro ze wsi Lubowicze-Kąty na koniu Passa, II miejsce zajął Andrzej Gawrysiuk ze wsi Miłkowice-Paszki na koniu Roksana, III miejsce Marek Witkowski z Warszawy na koniu Bakaro.

W zaprzęgach dwukonnych: I miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski z Zadobrza na koniach Epoka i Rusłana, II miejsce reprezentant organizatora imprezy, Klubu Jeździeckiego "Gepard", Karol Niewiarowski z Ciechanowca na koniach Aron i Riko, III miejsce Stanisław Tymiński ze wsi Tymianki-Adamy na koniach Balbina i Anabella.

Wśród zawodników klubów sportowych biorących udział w konkursie szybkości najlepszy okazał się zawodnik KBL Bełchatów, Marcin Kiliańczyk na koniach Mahab i Sorento, II miejsce zajął uczestnik Mistrzostw Świata w Powożeniu, reprezentant Stajni Sokola Góra, Ryszard Gil na koniach Lindo i Barok, a III miejsce reprezentantka tej samej stajni Krystyna Gil na koniu Efekt.

W kategorii powozów biorących udział w paradzie powozów historycznych przyznano dwie równorzędne pierwsze nagrody, które zdobyli: Czesław Filiński z Ciechanowca prezentujący powóz typu kalesza, konie Haftka i Tamka oraz Tadeusz Korycki z Zaszkowa w powozie glasslandauer, konie Aris i Alan.

Organizatorami imprezy odbywającej sie pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Wysokomazowieckiego i Burmistrza Ciechanowca byli Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku i Jeździecki Klub Sportowy "Gepard" z Ciechanowca.

          Więcej zdjęć...

VII Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

fot. S. Kubaczyk MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl