buy medication online
 
IX sesja Rady Miejskiej Drukuj
02.08.2011.


W czasie IX sesji Rady Miejskiej, jaka odbyła się 18 lipca, radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2011 r. oraz wysłuchali sprawozdania Burmistrza z prac pomiędzy sesjami.

Burmistrz poinformował, że:
- trwają prace na "schetynówkach": zakończone są już prace na ul. Stadion, na ul. Kościuszki przygotowano już wszystko do położenia warstwy ścieralnej, projekt realizowany razem z gminą Klukowo także jest na ukończeniu - pozostało położenie warstwy ścieralnej, wykonanie projektu na drogę do wsi Czaje-Bagno realizowanego z Gminą Grodzisk rozpoczęto od strony Grodziska - prace zbliżają się już do granicy naszej gminy, przetarg na modernizację ulic w Ciechanowcu wygrała firma z Nowej Wsi Ełckiej, która wkrótce rozpocznie prace najpierw na ul. Przechodniej, Mostowej i pl. Odrodzenia, potem na ul. Szkolnej, a następnie na Polkach (wykonawca zadeklarował rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku);
- na ukończeniu są prace modernizacyjne w świetlicach wiejskich w Kozarzach, Radziszewie-Sieńczuch i Czajach-Wólce;
- trwają prace remontowe w budynkach MOSiR;
- Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił zakupił 4 rowery wodne oraz wydał książkę Adama Anastaziuka "Tak się żyło w Ciechanowcu" (do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej);
- zawarto umowę na zagospodarowanie źródełka w Radziszewie-Sieńczuch;
- montażem oświetlenia ostatecznie zakończono prace na placu Jana Pawła II;
- ogłoszony został przetarg na modernizację drogi żwirowej w Kobusach;
- na ukończeniu są prace drogowe (żwirowanie) finansowane z funduszu sołeckiego;
- w ramach projektu "Razem dla Polski Wschodniej" wykonano analizy, które posłużą do opracowania strategii rozwoju pięciu  województw biorących udział w projekcie;
- Lokalna Grupa Działania "Kraina Bobra" przyznała nam dofinansowanie na druk wydawnictw promocyjnych;
- zaproszeni przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie rolnicy z Białorusi zwiedzali gospodarstwa w naszej gminie;
- odbyło się spotkanie w sprawie Internetu szerokopasmowego, na którym poinformowano, że konieczna jest modyfikacja wniosku, która nastąpi po wykonaniu analizy tzw. białych, szarych i czarnych stref w poszczególnych gminach, co przesunęło o rok realizację projektu;
- Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej wzięli udział w uroczystościach upamiętniających pacyfikację wsi Krasowo-Częstki (mało znanym epizodem historii jest akcja odwetowa w Turośli k. Pisza przeprowadzona przez oddział powstańczy z Ciechanowca pod dowództwem Stanisława Karolkiewicza, w czasie której zabito ok. 70 Niemców).

Przewodnicząca Rady Miejskiej poinformowała o spotkaniu zorganizowanum przez Ciechanowieckie Stowarzyszenie Trzeźwościowe "REMEDIUM", w którym uczestniczyło ok. 200 osób oraz o przyjęciu zgłoszeń od Iwony Pożogi-Protaziuk i Agnieszki Uszyńskiej na ławników Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem.


          
 
IX sesja Rady Miejskiej

fot. M. Chojnowski

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl