buy medication online
 
Pierwsze miejsce w kraju Drukuj
03.06.2011.

 Emilia Kordulska

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

Uczennica Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu Emilia Kordulska zajęla I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KLIO 2011” - „Śladami starożytnych cywilizacji”.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KLIO 2011” organizowany jest przez Centrum Edukacji Historycznej „KLIO” dla uczniów klas IV-VI, by popularyzować i poszerzać wiedzę na temat historii starożytnych cywilizacji Egiptu, Grecji i Rzymu, kształtować wyobraźnię przestrzenną poprzez prace plastyczne i fotograficzne oraz integrować młodzież przejawiającą zainteresowania historyczne. Konkurs rozgrywany jest w trzech formach: testu wiedzy, konkursu prac plastycznych i konkursu fotografii.

Uczniowie biorący udział w teście musieli wykazać się wiedzą o wierzeniach religijnych starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian, sporcie, sztuce, architekturze, kulturze i nauce w starożytności, wojnach, systemach rządów i wybitnych postaciach świata starożytnego oraz o cechach charakterystycznych Aten i Sparty. Uczestnicy konkursu prac plastycznych musieli zilustrować wybrany związek frazeologiczny z okresu starożytności, a uczestnicy konkursu fotograficznego - wykonać jedną fotografię przedmiotu, miejsca, sytuacji lub osoby, która współcześnie odzwierciedla starożytny frazeologizm.

W konkursie koordynowanym w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu przez nauczyciela historii Ewę Wróblewską wzięło udział 20 uczniów  - 10 osób w teście wiedzy i po 5 osób w konkursie prac plastycznych i fotograficznym.

Emilia Kordulska okazała się najlepsza w teście wiedzy i zajęła I miejsce w kraju, za co otrzymała dyplom i nagrodę główną, którą był laptop. Magdalena Zawistowska zdobyła tytuł laureata i otrzymała pamiątkowy dyplom za zajęcie I miejsca w szkole.

Dyplom Emilii Kordulskiej
                   
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KLIO 2011” 

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl