buy medication online
 
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja Drukuj
06.05.2011.
 Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja

   fot. Z. Poniatowski MPI


220 lat temu, w 1791 roku, na Sejmie Czteroletnim uchwalono Ustawę Rządową, czyli Konstytucję 3 Maja, która była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą.

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Ciechanowcu miały jak co roku uroczysty charakter. Rozpoczęły się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej mszą świętą, celebrowaną w intencji Ojczyzny przez ks. prałata Kazimierza Siekierko. Po jej zakończeniu, w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz mażoretek uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Papieża Jana Pawła II, gdzie przedstawiciele samorządowych władz gminnych i powiatowych, instytucji, stowarzyszeń i zakładów pracy złożyli wieńce i wiązanki kwiatów.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, który nawiązując do beatyfikacji Jana Pawła II powiedział: „Nie ma dzisiaj drugiej takiej osoby, która będąc z krwi i kości częścią naszego Narodu potrafiła patrzeć na nas z zewnątrz i oceniać obiektywnie nasze sukcesy i małości. (…) To Jego postawie, odwadze i dalekowzroczności zawdzięczamy zmiany jakie dokonały się w naszym państwie. Mimo, że na stałe zamieszkał w Rzymie, towarzyszył kolejnym przemianom jakie miały miejsce w Jego ukochanej Ojczyźnie i nic nie usypiało Jego czujności. Zawsze dostrzegał i chwalił osiągnięcia, ale z jeszcze większą mocą wskazywał błędy i zagrożenia”.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu. Już po raz drugi obchodom towarzyszyli harcerze z drużyny działającej przy parafii NMP z Fatimy z druhem ks. Andrzejem Polakowskim.

          Więcej zdjęć...
          
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja  

fot. Z. Poniatowski MPI

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl