buy medication online
 
Rozpoczęto kolejny rok zarybiania Drukuj
15.04.2011.

Zgodnie z „Planem odbudowy zasobów ichtiofauny w obwodach rybackich dotkniętych letnią przyduchą w lipcu 2009 r." realizowanym przez Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego kontynuowana jest akcja zarybiania.

Plan, który przewiduje dodatkowe zarybianie, niezależne od zarybień  wynikających z warunków umów  na użytkowanie rybackie, i który ma zrekompensować straty powstałe w wyniku przyduchy, dofinansowywany jest z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W kwietniu rozpoczęto kolejny rok zarybiania wód pozostających pod opieką Koła Wędkarskiego "Jazgarz" w Ciechanowcu. Działacze Okręgu Mazowieckiego PZW z Warszawy, którzy przywieźli ryby, oraz działacze Koła Wędkarskiego “Jazgarz" wpuścili do Nurca 550 kg jazia, 380 kg klenia, 400 kg lina i 300 kg kroczka szczupaka. Jest planowane wpuszczenie w najbliższym czasie także letniego narybku - 180 tys. sztuk sandacza i 210 tys. sztuk klenia.

Zagospodarowanie wód należy do podstawowych, statutowych zakresów działania okręgu wędkarskiego. Akcje zarybiania przeprowadzane są corocznie w zakresie ustalonym w porozumieniu z Instytutem Rybactwa Śródlądowego. Nawet po zakończeniu pięcioletniego "Planu odbudowy...", Nurzec będzie zarybiany narybkiem ryb szlachetnych do 2022 roku.

Rozpoczęto kolejny rok zarybiania

Rozpoczęto kolejny rok zarybiania

Rozpoczęto kolejny rok zarybiania

Rozpoczęto kolejny rok zarybiania

Rozpoczęto kolejny rok zarybiania

fot. D. Markowski Koło Wędkarskie "Jazgarz"

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl