buy medication online
 
Ciechanowiec na Międzynarodowych Targach GLOB 2011 Drukuj
19.04.2011.

Logo GLOB


Kraina Pradolina Bugu i Nurca, a w tym Ciechanowiec, została zaprezentowana na  XII Międzynarodowych Targach Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2011, które odbyły się 25-27 marca na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Katowickich Sp. z o.o.

Tegorocznym krajem partnerskim GLOB 2011 była Indonezja, partnerem regionalnym miasto Zabrze, natomiast regionem partnerskim Warmia i Mazury.

Na targach, kompleksową ofertę regionów, tour operatorów, biur podróży, uzdrowisk oraz przewoźników, zaprezentowało ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy, w tym z Belgii, Bułgarii, Czech, Egiptu, Francji, Gruzji, Indonezji, Litwy, Słowacji, Tunezji, Turcji, Węgier.

Gmina Ciechanowiec wspólnie z Gospodarstwem Agroturystycznym Ziołowy Zakątek z Korycin prezentowała krainę Pradoliny Bugu i Nurca, która powstała w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.2.1 "Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Stoisko Pradolina Bugu i Nurca cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Byliśmy tam po to, aby pokazać Ciechanowiec i potencjał turystyczny gminy, i to się udało. Dostrzegliśmy to po reakcjach odwiedzających nasze stoisko, dla których południowe Podlasie było nie zawsze dostatecznie znanym terenem. Bardzo duże zainteresowanie budziła nasza agroturystyka i możliwość aktywnego spędzania czasu – powiedział Piotr Filiński pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Ciechanowcu oraz ekspert regionalny ds. produktów turystycznych w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi”  – Udało się nam wzbudzić zainteresowanie tą częścią Polski, pokazać piękno pogranicza Podlasia i Mazowsza oraz zaprezentować, oferowane przez lokalnych dostawców usług turystycznych, atrakcje czekające na turystów. 

Projekt „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” ma na celu poprawę jakości usług świadczonych przez instytucje z terenu województwa: podlaskiego,  lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W każdym z tych województw wybrane zostały krainy w tym Pradolina Bugu i Nurca, w skład której wchodzi Gmina Ciechanowiec.

W ramach projektu dostawcy usług turystycznych w poszczególnych krainach tworzą sieciowy produkt turystyczny, w formie pakietu biletowego, w którym zbierane są atrakcje, tworzone są aktywne pakiety pobytowe łączące bazy noclegowo-gastronomiczne z aktywną formą wypoczynku po terenie krainy (pieszą, rowerową, kajakową).

          Więcej zdjęć...

Ciechanowiec na międzynarodowych targach GLOB 2011

fot. Punkt Informacji Turystycznej

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl