buy medication online
 
Rodziny kresowe i ich spuścizna Drukuj
03.03.2011.

W Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbył się wernisaż z okazji otwarcia wystawy czasowej pod tytułem Rodziny kresowe i ich spuścizna oraz sesja popularno-naukowa pogłębiająca zagadnienia prezentowane na ekspozycji. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i autorką scenariusza wystawy była Maria Brodzka – Bestry, pracownik Zamku Królewskiego w Warszawie.

Podczas sesji wygłoszono osiem referatów dotyczących zasłużonych Kresowiaków z rodu Stankiewiczów i Hrebnickich, zabytków architektury kresowej m. in. w Berżenikach, Obolu, czy Gateni. Niezwykle ciekawe były wystąpienia przygotowane przez Zuzannę Żubkę – Chmielewską dotyczące roli pamiątek rodzinnych, jako elementu tradycji w środowisku ziemiańskim oraz bogato ilustrowany referat na temat ubiorów arystokratek i ziemian połączony z pokazem na żywo elementów damskiej garderoby.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą sesji była promocja albumu zatytułowanego Świat Kresów autorstwa Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut – Biegańskiej, wydanego w lutym bieżącego roku, przez Dom Spotkań z Historią w Warszawie i Ośrodek KARTA.

Muzeum Rolnictwa gorąco zaprasza do zwiedzania ekspozycji, na której poprzez prezentowane nieznane zdjęcia archiwalne i wspomnienia sprzed lat oraz meble, bibeloty i przedmioty codziennego użytku można poczuć atmosferę kresowego dworku z pierwszej połowy XX wieku. Wystawę przygotowano ze zbiorów rodzinnych Marii Brodzkiej – Bestry i Janusza Pretkiela oraz ze zbiorów Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Ekspozycja będzie udostępniona do połowy kwietnia 2011 roku.

                                             

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka
w Ciechanowcu


 
Wystawa Rodziny kresowe i ich spuścizna

Wystawa Rodziny kresowe i ich spuścizna

Wystawa Rodziny kresowe i ich spuścizna

fot. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl