buy medication online
 
VII Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Drukuj
04.02.2011.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do VII Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2011 r. organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

W konkursie mającym na celu ochronę tradycyjnego, wiejskiego budownictwa drewnianego, propagowanie wiedzy na temat wartości zabytkowej i piękna dawnej wiejskiej architektury drewnianej, zdopingowanie i zachęcanie władz gminnych i właścicieli obiektów drewnianego budownictwa wiejskiego do dbałości o ich stan, rozpropagowanie wśród okolicznych mieszkańców oraz turystów piękna i wartości dawnej zabudowy drewnianej, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej, dumy z dbałości o zachowane obiekty i potrzeby ich konserwacji i utrzymania oraz wskazanie możliwości dostosowania budynków drewnianych do współczesnych potrzeb z zachowaniem ich naturalnych pierwotnych właściwości, od samego początku biorą udział zabytkowe budynki z terenu naszej gminy.

W 2007 roku w III edycji konkursu budynek wybudowany w  1913 roku w Radziszewie-Królach 1 zdobył III miejsce, w 2008 roku - budynek mieszkalny z 1933 roku z Radziszewa-Króli 2 - III miejsce a budynek z lat 20 XX wieku z Trzask 25a otrzymał wyróżnienie; w 2009 roku - III miejsce zdobył budynek mieszkalny z przełomu XIX/XX wieku znajdujący się przy ulicy Świętojańskiej 5 w Ciechanowcu a wyróżnienie zagroda w Skórcu 27/28 składająca się z budynku mieszkalnego z przełomu XIX/XX w., stodoły, spichlerza, obory z I połowy XX wieku; w 2010 roku wyróżniono budynek mieszkalny z I połowy XX w. z Radziszewa-Sieńczuch 6.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji będą przyjmowane do 1 maja 2011 roku, ocena zgłoszonych budynków przez jury odbędzie się do 30 sierpnia 2011 r., a przyznanie i wręczenie nagród konkursowych nastąpi do 30 października 2011 roku. 

Udział w konkursie należy zgłaszać na adres:

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka
18-230 Ciechanowiec
ul. Pałacowa 5

lub drogą elektroniczną na adres e-mail: zabytekpodlasia@interia.pl 

Regulamin
Karta zgłoszenia                  
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl