buy medication online
 
Podsumowanie akcji "Szlachetna paczka" Drukuj
04.01.2011.
Szlachetna Paczka

 
Już po raz drugi Ciechanowiec włączył się w ogólnopolską akcję świątecznej pomocy „Szlachetna paczka” koordynowanej przez Lidera Rejonu Martę Bogucką.

Zbierane do 12 grudnia 2010 roku dary dotarły na miejsce przeznaczenia – czyli do najbardziej potrzebujących rodzin z naszej gminy, wzbudzając radość dzieci i niejednokrotnie łzy wzruszenia wśród dorosłych.

Podczas niedzielnej mszy świętej w kościele pw. NMP z Fatimy rozdano pamiątkowe podziękowania, które otrzymali: burmistrz Ciechanowca za objęcie akcji Honorowym Patronatem, dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu za udostępnienie pomieszczenia na magazyn, Miejski Portal Internetowy http://www.ciechanowiec.pl/ za patronat medialny, a przede wszystkim wolontariusze za opiekę nad rodzinami i zaangażowanie w przeprowadzenie akcji, darczyńcy – indywidualni, firmy, instytucje, szkoły - za chęć pomocy i hojność oraz kierowcy za pomoc w dostarczeniu paczek.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują księdzu Andrzejowi Polakowskiemu za okazałą pomoc w organizacji tego świątecznego przedsięwzięcia oraz wszystkim sympatykom „Szlachetnej paczki” za okazane wsparcie.

„Szlachetna paczka” jest realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej, konkretnej pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom. Rzetelność i sprawna organizacja na każdym szczeblu umożliwia dotarcie do rodzin najuboższych, mieszkających na terenie danej gminy. Najpierw wolontariusze docierają do ludzi ubogich, samotnych, starszych czy do wielodzietnych rodzin, gdzie przeprowadzają ankiety i przygotowują listę potrzeb. Następnie wprowadzają te dane do internetowego systemu „Szlachetnej paczki”, gdzie łatwo może dotrzeć każdy zainteresowany niesieniem pomocy – firma, zakład pracy, szkoła, rodzina czy indywidualny darczyńca. Po dokonaniu rejestracji i wyborze rodziny – taki darczyńca przygotowuje paczkę, którą następnie przekazuje do magazynu zlokalizowanego w obrębie gminy, skąd wolontariusze rozwożą dary do rodzin. W ten sposób każdy może przyczynić się w bezpośredni sposób do podniesienia jakości czyjegoś życia, pomóc w zorganizowaniu świąt, nieść radość i dać nadzieję na lepsze jutro.

źródło: Elwira Wyszyńska, Marta Bogucka

Szlachetna Paczka - podziękowania
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl