buy medication online
 
"Szlachetna Paczka" na święta Drukuj
01.12.2010.
Szlachetna Paczka

SZANOWNI DARCZYŃCY!
  

Już po raz drugi w Ciechanowcu ruszyła „Szlachetna paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki" przeprowadzili ankiety wśród rodzin ubogich i potrzebujących, dotarli do ludzi starszych, chorych i często bezradnych… Wprowadzili dane do systemu Szlachetnej Paczki a teraz szukają osób, które zechcą zrobić komuś paczkę na Święta.

Może ją zrobić każdy: szkoła, klasa, zakład pracy, prywatna firma, rodzina lub indywidualny darczyńca.

Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybrać rejon i magazyn, do którego chcemy dostarczyć paczkę (w Ciechanowcu magazyn mieści się w Gimnazjum im. Jana Pawła II) oraz po przeczytaniu opisów rodzin wybrać tę, której chcemy pomóc. Pomocą przy zrobieniu paczki służą wolontariusze.

W „Szlachetnej paczce” każdy może stać się bohaterem. Włączając się do akcji, zaczynasz mieć wpływ na życie innych ludzi. Niezależnie od tego, czy zostajesz wolontariuszem, darczyńcą czy dobroczyńcą - dajesz innym nadzieję i szansę na lepszą przyszłość.

W „Szlachetnej paczce”  każda forma zaangażowania ma na celu pomoc rodzinom potrzebującym. Tutaj wszyscy - wolontariusze, darczyńcy i dobroczyńcy - spotykają się w domu rodziny dotkniętej biedą. Choć każdy z nich dociera tam inną ścieżką, znajdują się tam, by wspólnie pomóc.

Tylko w 2009 roku poprzez „Szlachetną Paczkę” przekazano pomoc o łącznej wartości 6,4 mln zł ponad 8000 rodzin potrzebujących, angażując blisko 5000 wolontariuszy w całej Polsce.

Czekamy na wszystkich, którzy chcą pomóc.

Akcja trwa do 12 grudnia.

           

Marta Bogucka
Lider Rejonu


Magazyn mieści się w budynku
Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II  ul. Sosnowa 2
18-230 Ciechanowiec
Terminy otwarcia magazynu: 3, 4, 10, 11 grudnia
Godziny otwarcia:
piątek w godz. 15.00 – 18.00
sobota w godz. 9.00 – 13.00

W Ciechanowcu wolontariuszką i liderem rejonu jest Marta Bogucka.
tel. 507 55 86 92 (po godz.15)
       
Szlachetna Paczka
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl