buy medication online
 
Ostatnia sesja Rady Miejskiej V kadencji Drukuj
16.11.2010.

Ostatnia w V kadencji sesja stanowiła podsumowanie i zakończenie dotychczasowej działalności Rady Miejskiej, ale, mimo uroczystego charakteru, podjęto na niej jeszcze kilka ważnych uchwał. Radni zatwierdzili plany odnowy miejscowości: Czaje-Wólka, Kozarze i Radziszewo-Sieńczuch oraz podjęli uchwałę dokonującą zmian w budżecie na 2010 rok.

Dużą część posiedzenia stanowiło podsumowanie czteroletniej kadencji. Na początku zebranym zaprezentowano, dotyczący Ciechanowca, fragment filmu reklamowego zrealizowanego w ramach projektu "Razem dla Polski Wschodniej", którego koordynatorem jest Gmina Ciechanowiec. Burmistrz Mirosław Reczko przedstawił prezentację, na której pokazano inwestycje wykonane na terenie gminy.

W czasie tych czterech lat wykonano różnego rodzaju prace na drogach:
— wojewódzkich: ul. Mickiewicza i most w Ciechanowcu oraz chodniki we wsi Bujenka,
— powiatowych: na odcinku Radziszewo-Króle - Pobikry, Wojtkowice Stare - Pełch, ul. Uszyńska w Ciechanowcu oraz Gmina zapłaciła za drogi we wsiach Kosiorki, Czaje i Wojtkowice-Dady, wykonane w 2006 roku;
— gminnych bitumicznych: we wsi Zadobrze, Antonin, Kozarze (dojazd do pól z płyt betonowych), Skórzec, Koce-Piskuły, Czaje-Bagno, Koce - Winna, Tworkowice, Radziszewo-Sobiechowo, i w Ciechanowcu - ul. 11 Listopada, ul. Świętojańska, ul. Polska, ul. Wojska Polskiego (zatoka parkingowa) i pl. Jana Pawła II;
— gminnych żwirowych: Czaje-Wólka - Czaje-Bagno, Dąbczyn, Koce-Basie - most w Kostrach, Bujenka - Sówka.

Wykonano remonty (w różnym zakresie) szkół podstawowych w Kocach-Schabach, Radziszewie Starym i Łempicach, gimnazjum w Ciechanowcu oraz kompleksową termomodernizację szkoły podstawowej w Ciechanowcu. Wyremontowano świetlice w Winnie-Poświętnej i Radziszewie-Królach, wykonywane są remonty w Pobikrach, Skórcu i Wojtkowicach Starych. Trwa remont budynku dawnej synagogi w Ciechanowcu.

W Ciechanowcu wybudowana została hala sportowa oraz "orlik" przy gimnazjum, 18 listopada zostanie otwarty drugi "orlik" - przy COKiS.

W ramach dbałości o ochronę środowiska oczyszczono zalew na Nurcu, wykonano kolektor sanitarny w ul. Wspólnej, skanalizowano osiedle przy ul. Uszyńskiej. Doposażono straże pożarne: zakupiono dwa nowe samochody dla OSP w Ciechanowcu - średni i ciężki, 2 zestawy LUKAS, łódź płaskodenną, umundurowanie oraz prowadzono remonty remiz w Ciechanowcu i wszystkich jednostkach OSP na wsi, gdzie było to potrzebne.

Na pamiątkę czterech lat wspólnej pracy, radnym oraz sołtysom zostały przekazane podziękowania i wręczone albumy pt. "Nasze małe Ojczyzny. XX lat samorządności w województwie podlaskim". 

          Ostatnia sesja Rady Miejskiej V kadencji. Więcej zdjęć...    
 
Ostatnia sesja Rady Miejskiej V kadencji

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl