buy medication online
 
V Tataspartakiada Drukuj
18.10.2010.

Już po raz piąty w hali sportowej Zespołu Szkół w Łazach, w sobotę 9 października 2010, odbył się piknik sportowo-rodzinny, czyli Tataspartakiada. Wzięło w nim udział 14 drużyn z całego kraju.

Swoje reprezentacje wystawiły placówki opiekuńczo – wychowawcze, stowarzyszenia oraz warsztaty terapii zajęciowej z: Warszawy, Ożarowa Mazowieckiego, Sierpca, Białobrzegów, Ciechanowca, Siemiatycz, Zuzeli, Długoborza. Wolontariusze, którzy w ubiegłych latach byli uczestnikami imprezy, objaśniali do ostatniej chwili swoim mniej doświadczonym kolegom i koleżankom istotę zawodów i poszczególne konkurencje sportowe. Na trybunach zasiedli znakomici goście, przedstawiciele Urzędów Wojewódzkich, Powiatów i Gmin, a także wielu radnych, przedsiębiorców, ludzi nauki, przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych.

Kilka minut po godzinie 11.00 zabrzmiały dźwięki piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezes Mazowieckiego Związku Pracodawców w Gminie Lesznowola - Jacek Arendarski, wręczając Jackowi Zalewskiemu, Prezesowi Stowarzyszenia Dobra Wola OPP, białą koszulkę, symbol V Tataspartakiady. Po chwili dowodzenie nad całością  przejął Zielony Skrzat Galicyjski i porwał wszystkich obecnych do wielkiej lokomotywy integracyjnej w takt kilkunastu bębnów. Jak u Tuwima, ruszył niezwykły korowód złożony ze sprawnych i niepełnosprawnych, starszych i młodszych, ważnych i zwyczajnych. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe, które, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, przebiegły bardzo sprawnie, sprawiając uczestnikom mnóstwo satysfakcji.

W tym roku po raz pierwszy przyznawany był tytuł Super Taty, poprzedzony rozgrywkami pomiędzy ojcami przybyłymi na imprezę. Wśród zawodników przechadzały się bajkowe postacie: smoki, tygrysy, zające, bociany, aktorzy z teatru „Gagatki Beatki Ojcowie i Matki”. Psy terapeuci z niezwykłą cierpliwością znosiły wszystkie akty miłości i sympatii okazywane im przez zawodników Dla wszystkich przybyłych przygotowano słynną już zupę z dyni. Wielką atrakcją okazał się pokaz „Teatru ognia”, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Każda drużyna zdobyła puchar, bo wszyscy zwyciężyli. Odchodząc i odjeżdżając, bohaterowie dnia pytali o szóstą Tataspartakiadę w przyszłym roku. Może warto pomyśleć o zorganizowaniu podobnej imprezy integracyjnej na naszym terenie…

                                                                

Stowarzyszenie "Dobra Wola"
w Ciechanowcu


V Tataspartakiada

V Tataspartakiada

V Tataspartakiada

V Tataspartakiada

V Tataspartakiada
                 
V Tataspartakiada 

fot. Stowarzyszenie "Dobra Wola"


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl