buy medication online
 
Nowe rekordy życiowe Tomasza Olszewskiego Drukuj
01.10.2010.

 Nowe rekordy życiowe Tomasza Olszewskiego

    fot. C. Koziarski

Rok 2010 jest bardzo udany dla Tomasza Olszewskiego, który w rywalizacji młodzików w lekkiej atletyce osiąga coraz lepsze rezultaty. Dzięki doskonałym występom podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodzików w Białymstoku, gdzie był drugi na na 100 metrów z czasem 11.64 s, a w debiucie na 300 metrów odniósł zwycięstwo z czasem 37.55 s, zakwalifikował się do finałów Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce.

W rozgrywanym w Toruniu Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w Lekkiej Atletyce czyli Mistrzostwach Polski Młodzików, Tomasz Olszewski poprawił rekordy życiowe na obu dystansach. Do finałowego biegu na 100 m awansował z ósmym czasem, ale w finale pobiegł w czasie 11,55 sek. i zajął 5 miejsce.

1. Patryk Hładuniuk -11.21
2. Patryk Franko - 11.43
3. Radosław Lademann - 11.48
...
5. Tomasz Olszewski - 11.55 PB

Jeszcze lepiej zaprezentował się startując po raz drugi w życiu na dystansie 300 m. Ustanowienie nowego rekordu życiowego, lepszego o ponad sekundę od poprzedniego wystarczyło na zajęcie 4 miejsca. Był trzeci w pierwszym z czterech biegów elimancyjnych, w którym zmierzył się w bezpośredniej rywalizacji z Patrykiem Hładniukiem, nowym rekordzistą Polski młodzików na tym dystansie i Radosławem Lademannem, który w tabeli końcowej zajął drugie miejsce. Niestety, Tomaszowi Olszewskiemu do brązowego medalu zabrakło 0,04 s - bo o tyle był szybszy Marcin Kacprzak, zwycięzca 4 biegu eliminacyjnego.

1. Patryk Hładuniuk - 34.92 PB Rekord Polski Młodzików
2. Radosław Lademann - 36.23
3. Marcin Kacprzak - 36.34 PB
4. Tomasz Oszewski - 36.38 PB

Tomasz Olszewski (19.01.1995 r.) jest zawodnikiem klubu sportowego "LŁKS Prefbet Śniadowo" Łomża, prowadzonym przez trenera Cezarego Koziarskiego. W rozgrywkach międzyszkolnych najpierw reprezentował Szkołę Podstawową im. M. Kopernika w Ciechanowcu, a teraz Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, do którego uczęszcza.
         
          
Nowe rekordy życiowe Tomasza Olszewskiego

  fot. C. Koziarski


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl