buy medication online
 
Sprzątanie Świata Drukuj
22.09.2010.

60 uczniów czwartych klas Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wraz z nauczycielami włączyło się do ogólnoświatowej akcji „Clean up the World” i zorganizowali lokalną akcję sprzątania terenu w pobliżu ciechanowieckiej targowicy.

Do akcji włączyło się także Nadleśnictwo Rudka oraz Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu. FARE odebrało od uczniów łącznie 20 worków zebranych przez nich śmieci.

W tym roku hasło kampanii brzmi „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady” i jest powiązane z ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska", organizatorzy kampanii ”Clean up the World” w Polsce, zwracają uwagę, „że najprostszym sposobem ochrony zagrożonych gatunków są nasze codzienne, świadome decyzje. Segregując odpady, oszczędzając wodę i energię, zastępując samochód komunikacją publiczną lub rowerem chronimy zarówno przyrodę w całej jej złożoności, jak i nas samych!”.

Pamiętajmy, że akcja sprzątania świata trwa tylko przez jeden weekend w roku. Jednak wszyscy mogą na co dzień włączyć się do akcji poprzez „nieśmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono!”, a także poprzez codzienną segregację odpadów.

 
Sprzątanie Świata – Polska 2010 

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl