buy medication online
 
Z osiołkami przez świat Drukuj
20.09.2010.

Norwegowie  Marianne Lovlie i jej mąż Werner, którzy od 29 lat podróżują piechotą przez świat, przeszli też przez Gminę Ciechanowiec. Byli w 43 krajach Europy, Afryki i Azji. Przetrwali zimę w Rosji i upały w Portugali. Wszystkie te państwa zwiedzili w towarzystwie psów i trzech osłów.

Marianne jest Norweżką a z zawodu informatykiem, natomiast jej mąż Werner z pochodzienia Niemcem a z zawodu inżynierem budowlanym. Poznali się podczas wędrówek po Włoszech. Ona przemierzała ten kraj rowerem, on motocyklem. I takie życie wybrali - wędrowców. Nie noszą zegarków, nie mają telefonów, ich ubrania szyte są w większości ze skór. Żyją z prac sezonowych i z ofiarności ludzi spotykanych podczas swojej wędrówki. Ich cały dobytek przymocowany jest do roweru Marianne. Najczęściej nocują pod namiotem, w miejscach zacisznych, np. w lasach. W Ciechanowcu nocowali na terenie Muzeum Leśnego przy Muzeum Rolnictwa.

Norweskie małżeństwo przeszło ponad 250 tys. kilometrów, a dążą do tego żeby pokonać 384 tys. kilometrów (odległość dzielącą Ziemię i Księżyc). Kolejnym etapem ich wędrówki jest Białoruś.

 
Z osiołkami przez świat 

Z osiołkami przez świat

Z osiołkami przez świat

Z osiołkami przez świat

Z osiołkami przez świat

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl