buy medication online
 
Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Drukuj
14.09.2010.

 Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej

fot. Z. Poniatowski MPI

Koncertem w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia rozpoczął się nowy rok szkolny 2010/2011 w tej placówce.

W czasie koncertu zorganizowanego w auli Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, wystąpiło osiemnastu spośród dwudziestu dziewięciu tegorocznych uczniów, prezentując swoje umiejętności gry na pianinie, keyboardzie, akordeonie i gitarze. Najmłodszych podopiecznych będzie można posłuchać już za dwa miesiące podczas kolejnego koncertu.

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia działająca przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu została wpisana do ewidencji Centrum Edukacji Artystycznej 31 sierpnia 2007 roku. Zajęcia w Szkole Muzycznej odbywają się codziennie, a prowadzą je Jacek Dudek i Mariusz Prusiński. Dzieci i młodzież uczą się grać na wspomnianych wyżej instrumentach oraz na instrumentach dętych. Osoby grające na instrumentach dętych mogą doskonalić swoje umiejętności w Orkiestrze Dętej COKiS prowadzonej przez kapelmistrza Tadeusza  Stańczyka.
   
Szkoła I stopnia to odpowiednik szkoły podstawowej, w której kształcenie odbywa sie w cyklu 6-letnim dla dzieci od 6 do 10 lat i 4-letnim dla dzieci od 10 do 16 lat. Programy wszystkich przedmiotów są zgodne z podstawowymi programami zawartymi w rozporządzeniach Ministra Kultury, który sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkołą.
   
Główne cele to rozbudzanie zamiłowania do muzyki, rozwijanie uzdolnień muzycznych, nauczanie gry na instrumentach (fortepianie, organach (keyboardzie), akordeonie, klarnecie, saksofonie i gitarze) oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej. Szczególną wagę szkoła przykłada do indywidualnego dostosowania programu nauki do wieku, predyspozycji i zdolności ucznia oraz do przygotowania podopiecznych do dalszego kształcenia w szkołach muzycznych II stopnia. Koncerty są okazją do opanowania sztuki publicznych występów (każdy rok kończy się egzaminem, w czasie którego uczeń musi wykonać wybrany utwór przed komisją) oraz dają możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami z rodziną i innymi słuchaczami koncertu.

Cały czas trwają zapisy do szkoły muzycznej. Ogłoszony też został nabór do Orkiestry Dętej COKiS oraz do nowopowstającej grupy mażoretek. Utworzone zostaną dwie kategorie wiekowe mażoretek. Pierwsza dla uczennic z klas IV-VI szkoły podstawowej, a druga dla uczennic z klas I-III gimnazjum. Zajęcia odbywać się będą w piątki od 18.00 do 20.00 i w soboty od 10.00 do 12.00. Prowadzić je będzie Anna Baran.

Zapisy do Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia,
Orkiestry Dętej COKiS oraz grupy mażoretek

prowadzone są w siedzibie COKiS
ul. 11 Listopada 5a, Ciechanowiec.

Informacja w siedzibie COKiS lub pod numerem telefonu 509 153 742

          Więcej zdjęć...
                 
Koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej 

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl