Zakończył się remont świetlicy w Radziszewie-Królach, w wyniku którego rozbudowano strefę wejściową, zwieńczono cześć istniejącą i zabudowano nowym wspólnym dachem. Świetlica posiada teraz wyremontowane pomieszczenie gospodarcze, kotłownię i węzeł sanitarny.
Kończą się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w ulicach: Uszyńskiej, Łomżyńskiej, Kuczyńskiej, Mogilnej, Ralkowej, Polnej i uliczkach bocznych oraz kanalizacja grawitacyjna i sieć wodociągowa w ul. Glinki i Wiatracznej w Ciechanowcu.
Dodatkowo trwają prace na ul. Uszyńskiej w Ciechanowcu finansowane przez Gminę Ciechanowiec oraz Powiat Wysokomazowiecki. W ramach robót objętych zamówieniem przetargowym znajduje się m.in.: przebudowa oświetlenia ulicznego, wykonanie kanalizacji deszczowej, podbudowy z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie oraz podłoża z kruszywa stabilizowanego cementem, nawierzchni z kostki brukowej betonowej, nawierzchni z betonu asfaltowego, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, chodników, wjazdów na posesje oraz trawników dywanowych.
Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu wykonuje chodnik przy ul. Kościuszki po lewej stronie od wjazdu z ul. Mickiewicza. Decyzją Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wszystkie drzewa znajdujące się w tym ciągu chodnika zostaną wycięte, jednakże ścięte drzewa odsadzone zostaną gatunkami szlachetnymi (np. klonem kulistym).
Ruszyły już prace w ramach pierwszego etapu przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku dawnej synagogi na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, które będą polegały m.in. na: robotach w zakresie burzenia, betonowaniu konstrukcji, robotach murarskich, instalowaniu obudów GK, wykonaniu elementów konstrukcji dachowych, instalowaniu drzwi i okien, wykonaniu tynków wewnętrznych, instalowaniu sufitów podwieszanych, wyrównaniu podłóg, montażu rurociągów z rur polietylenowych, armatury, grzejników, kurtyny powietrznej, wentylatorów łazienkowych, wykonaniu izolacji termicznej, wentylacji oddymiającej, kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, instalacji p.poż., elektrycznej i odgromowej oraz demontażu istniejącej instalacji elektrycznej. Zakończenie prac przypada na początek grudnia 2010 roku, a koszt inwestycji według kosztorysu ofertowego wyniesie ok. 830 tysięcy złotych.
Przy budynku Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu rozpoczęte zostały prace związane z budową kompleksu boisk "Orlik 2012”. W ramach budowy kompleksu wykonane zostaną: boisko do piłki nożnej o wymiarach 30,0m x 62,0m o powierzchni 1860m2 (pole gry 26,0m x 56,0m) z nawierzchnią syntetyczną typu „sztuczna trawa”, boisko wielofunkcyjne o wymiarach: 19,1m x 32,1m o powierzchni 613,11m2 (pole gry 15,1m x 28,1m) z nawierzchnią poliuretanową, ogrodzenie i oświetlenie terenu, ciągi komunikacyjne i powierzchnię przeznaczoną pod kontener na odpadki stałe, a także fundamenty pod budynek zaplecza socjalnego w wersji minimum oraz przyłącze wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej wraz z drenażem boisk. Zakończenie robót planowane jest na koniec października, a koszt inwestycji wyniesie 982.092,00 złotych.
Rozpoczęły się prace budowlane związane z przebudową części budynku byłej szkoły podstawowej z przeznaczeniem na świetlicę wiejską wraz z infrastrukturą w miejscowości Wojtkowice Stare. Prace objęte zamówieniem będą polegały na: robotach rozbiórkowych, remontowo budowlanych, wykonaniu posadzek, wymianie stolarki budowlanej, ogrodzenia, utwardzenia placu manewrowego nawierzchnią z kostki betonowej, studni chłonnej, instalacji wodno – kanalizacyjnej, malowaniu, ociepleniu stropodachu i ścian, instalacji elektrycznej i c.o. , pompy ciepła i zamontowaniu kolektorów słonecznych.
Ruszyła także przebudowa i rozbudowa budynku po byłej szkole podstawowej na potrzeby świetlicy wiejskiej i biblioteki w miejscowości Pobikry. Wykonawca m. in. wykona prace rozbiórkowe, remontowo budowlane, wymieni stolarkę okienną i drzwiową oraz nowe pokrycie dachowe nad częścią zasadniczą budynku, izolację termicznych stropów, ścian zewnętrznych i elewacji, tynków, okładzin, malowania wewnętrznego, obróbek okapów panelami PCV, wykonaniu opaski zabezpieczającej wokół budynku i chodników z kostki brukowej, schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, instalacji wodociągowo – kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej i c.o.
Kolejną świetlicą przebudowywaną i rozbudowywaną w tym roku wraz z budową zbiornika na ścieki socjalne jest świetlica wiejska w miejscowości Skórzec. Prace objęte zamówieniem będą polegały na: robotach rozbiórkowych, budowlano-montażowych, wykonaniu schodów i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, zadaszenia nad schodami, izolacji termicznych ścian zewnętrznych i elewacji, obróbki okapów panelami PCV, opaski zabezpieczającej wokół budynku z kostki brukowej, utwardzenia placów manewrowych, ogrodzenia od strony ulicy, zbiornika na ścieki socjalne, instalacji wodociągowo – kanalizacyjnej i elektrycznej.
Ruszyły prace na drodze Koce-Basie – Winna-Poświętna finansowane z tzw. Schetynówek, a kończone są, finansowane z tego samego źródła, prace drogowe w Tworkowicach. Kończą się też prace przy drodze w Radziszewie-Sobiechowie. Utwardzono żwirówki na odcinku Antonin – Sówka oraz na odcinku Koce-Basie – Kostry.
W najbliższym czasie rozpocznie się budowa oświetlenia drogowego na istniejących słupach linii nN we wsi Nowodwory. Planowanych jest wykonanie 24 lamp w terminie do połowy listopada br.
Ogłoszono przetarg na wykonanie w ciągu pieszo-jezdnym ul. Świętojańskiej, nawierzchni z kostki betonowej typu polbruk o łącznej długości ok. 145 m. Droga nie będzie poszerzana względem obecnego pasa drogowego i wyniesie 4, 5 m. szerokości (w zatoczce 6,9 m), a w przejściu do ul. Kościuszki nawierzchnia będzie miała szerokość 2 m. Planowane zakończenie prac – 19 listopad 2010 roku. Także jesienią rozpoczną się prace związane z: budową zatoki parkingowej przy ulicy Wojska Polskiego oraz roboty remontowe budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy pl. 3 maja w Ciechanowcu polegające na wykonaniu elewacji i wymianie pokrycia dachowego.
Podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu „Budowa systemu bezpieczeństwa Doliny Bugu i Nurca”, zgodnie z którym zakupiony zostanie jeden ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 uterenowiony dla OSP w Ciechanowcu wraz z zabudową pożarniczą oraz jeden średni zestaw do ratownictwa techniczno-drogowego dla OSP w Ciechanowcu – przetarg unijny na dostawę tego sprzętu jest już ogłoszony.
Nowy wygląd i lepszy standard zyskały także placówki oświatowe z terenu gminy Ciechanowiec, ale tej tematyce poświęcona będzie oddzielna informacja.