buy medication online
 
V Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
23.08.2010.

 V Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania

fot. Z. Poniatowski MPI

W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”  na ciechanowieckim rynku wystąpiły zespoły: Gruppo Folk Pro-Loco Di Samugheo z Sardynii we Włoszech, Folk Dance Group "Abjari-Georgia” z Tbilisi w Gruzji, Dance Ensemble "Kvity Ukrainy" z Ukrainy, Zespół Taneczny "Renesans" z Taszkientu w Uzbekistanie oraz Ludowy Zespół Artystyczny "PROMNI" im. Zofii Solarzowej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Barwne stroje, osobliwa muzyka oraz tańce prezentowane przez zespoły wzbudzają zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców Ciechanowca, jak i odwiedzających miasto turystów, dzięki czemu udaje się zrealizować cel festiwalu jakim jest poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych a także promocja Podlasia oraz miast festiwalowych.

W tym roku, poza Ciechanowcem, koncerty festiwalowe odbyły się w Surażu, Szepietowie, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Wysokiem Mazowieckiem oraz w Brańsku.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” organizowany jest od 2006 roku przez Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Miejski Dom Kultury w Brańsku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce. W 2008 roku do grona organizatorów dołączył Bielsk Podlaski, w 2009 roku Suraż i Szepietowo, a w 2010 roku Wysokie Mazowieckie.

          Więcej zdjęć...
                 
V Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" 

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl