buy medication online
 
Puchary dla obu stron Ciechanowca Drukuj
16.08.2010.

 Puchary dla obu stron Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim spotkały się obie “strony” Ciechanowca, by rozegrać tradycyjne już mecze "strona na stronę", których organizatorem jest Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


Mecze „strona na stronę” to rywalizacja pomiędzy piłkarzami zamieszkującymi po obu stronach rzeki Nurzec, przypominająca dawny podział miasta na "Stronę Ruską" nazywaną Ciarkuny i "Stronę Polską" tzw. Mazury. 

W tym roku po raz czwarty rozegrany został mecz w kategorii do lat 30. Ze względu na panujące upały był to mecz nietypowy, przerywany przez sędziów, aby zawodnicy mogli się ochłodzić. W tej kategorii zwyciężyła „Strona Ruska” zdobywając 3 bramki strzelone przez: Rafała Murawskiego, Kamila Murawskiego oraz Łukasza Wojtkowskiego. Honorową bramkę dla „Strony Polskiej” strzelił Rafał Łopaciuk.

W kategorii wiekowej powyżej 30 lat po zaciętej rywalizacji wynikiem 5:2 zwyciężyła reprezentacja “Mazurów”. Bramki strzelili: Bogdan Michalczuk (2), Tomasz Dybowski (1), Karol Czarnecki (1) oraz Piotr Czarnecki (1). Natomiast w drużynie „Ciarkunów” po jednej bramce strzelili Ireneusz Kowalczuk i Artur Samonis z rzutu karnego. Drużyna prawobrzeżnego Ciechanowca ostatni raz zwyciężyła w 2007 roku, kiedy to po ośmiu latach przerwy Puchar trafił na polską stronę miasta.

Puchar dla najlepszego zawodnika z rąk burmistrza Ciechanowca otrzymał Bogdan Michalczuk, a Puchar dla najstarszego zawodnika trafił do Tadeusza Kukli.

Krótki rys historyczny podziału Ciechanowca

Po III rozbiorze Ciechanowiec znalazł się na krótko (1796-1806), w zaborze pruskim, po zakończeniu epoki napoleońskiej, nastąpił podział Ciechanowca na dwa odrębne organizmy. Lewobrzeżny Ciechanowiec (tzw. "Stare Miasto"), wszedł w skład Cesarstwa Rosyjskiego. Prawobrzeżna część miasta (tzw. "Nowe Miasto"), znalazła się w składzie Królestwa Polskiego. W okresie dwudziestolecia międzywojennego nastąpiła unifikacja obu stron Ciechanowca, co zostało ostatecznie zatwierdzone przez władze państwowe w 1938 roku.

          Więcej zdjęć...
                 
Puchary dla obu stron Ciechanowca  

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl