W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim spotkały się obie “strony” Ciechanowca, by rozegrać tradycyjne już mecze "strona na stronę", których organizatorem jest Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.
Mecze „strona na stronę” to rywalizacja pomiędzy piłkarzami zamieszkującymi po obu stronach rzeki Nurzec, przypominająca dawny podział miasta na "Stronę Ruską" nazywaną Ciarkuny i "Stronę Polską" tzw. Mazury.
W tym roku po raz czwarty rozegrany został mecz w kategorii do lat 30. Ze względu na panujące upały był to mecz nietypowy, przerywany przez sędziów, aby zawodnicy mogli się ochłodzić. W tej kategorii zwyciężyła „Strona Ruska” zdobywając 3 bramki strzelone przez: Rafała Murawskiego, Kamila Murawskiego oraz Łukasza Wojtkowskiego. Honorową bramkę dla „Strony Polskiej” strzelił Rafał Łopaciuk.
W kategorii wiekowej powyżej 30 lat po zaciętej rywalizacji wynikiem 5:2 zwyciężyła reprezentacja “Mazurów”. Bramki strzelili: Bogdan Michalczuk (2), Tomasz Dybowski (1), Karol Czarnecki (1) oraz Piotr Czarnecki (1). Natomiast w drużynie „Ciarkunów” po jednej bramce strzelili Ireneusz Kowalczuk i Artur Samonis z rzutu karnego. Drużyna prawobrzeżnego Ciechanowca ostatni raz zwyciężyła w 2007 roku, kiedy to po ośmiu latach przerwy Puchar trafił na polską stronę miasta.
Puchar dla najlepszego zawodnika z rąk burmistrza Ciechanowca otrzymał Bogdan Michalczuk, a Puchar dla najstarszego zawodnika trafił do Tadeusza Kukli.
Krótki rys historyczny podziału Ciechanowca
Po III rozbiorze Ciechanowiec znalazł się na krótko (1796-1806), w zaborze pruskim, po zakończeniu epoki napoleońskiej, nastąpił podział Ciechanowca na dwa odrębne organizmy. Lewobrzeżny Ciechanowiec (tzw. "Stare Miasto"), wszedł w skład Cesarstwa Rosyjskiego. Prawobrzeżna część miasta (tzw. "Nowe Miasto"), znalazła się w składzie Królestwa Polskiego. W okresie dwudziestolecia międzywojennego nastąpiła unifikacja obu stron Ciechanowca, co zostało ostatecznie zatwierdzone przez władze państwowe w 1938 roku.