buy medication online
 
VI Podlaskie Zawody w Powożeniu Drukuj
04.08.2010.

 VI Podlaskie Zawody w Powożeniu

fot. O. R. Tomaszewska MPI

W Ciechanowcu po raz kolejny można było podziwiać urodę koni i powozów w czasie pokonywania parkouru VI Podlaskich Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. 19 amatorskich zaprzęgów startujących w czterech kategoriach starało się pokonać 12 konkursowych bramek jak najszybciej i z jak najmniejszą ilością błędów, za które doliczano karne minuty.

W kategorii pojazdów jednokonnych zwyciężył Leszek Kostro na koniu "Pasja", II miejsce zajął Łukasz Gnatowski na koniu "Milka", III miejsce Andrzej Gawrysiak na koniu "Rosa".

W zaprzęgach dwukonnych: I miejsce Tomasz Gawrysiak, II miejsce Zdzisław Biały, III miejsce Jan Dłuski.

W kategorii powozów I miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski, II miejsce Paweł Wiśniewski, a III miejsce Stanisław Tymiński.

W kategorii kucyków zwyciężyła Elwira Jakubiak na koniach Harry i Potter ze stajnii Tomasza Miliszkiewicza, a drugie miejsce zajął Władysław Żero na koniach Ludwi i Brzask.

Wśród zawodników, którzy wystartowali w konkursie skoków przez przeszkody najlepszy okazał się Mateusz Chojnowski z łomżyńskiego Klubu Forteca na koniu "Barok",  druga była Milena Jakubiak z Klubu Forteca na koniu "Karino", trzeci Paweł Grzywacz z 10 Pułku Ułanów Łitewskich z Zarąb Kościelnych na klaczy "Libra".

Konkurs potęgi skoku wygrała Milena Jakubiak.

W imprezie, która rozpoczęła się nabożeństwem inaugurującym Dziewięcioletnią Nowennę poprzedzającą jubileusz 600-lecia parafii w Kuczynie a zakończyła tańcami "pod Podlaskim Firmamentem", wzięło udział wielu honorowych gości, m.in. Prymas Senior kardynał Józef Glemp, biskup łomżyński Stanisław Stefanek, były Marszałek Sejmu Marek Jurek, parlamentarzyści i samorządowcy z naszego województwa oraz II Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2009 Beata Polakowska.

Organizatorami imprezy, nad którą honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podlaskiego byli: Jeździecki Klub Sportowy "Gepard" z Ciechanowca, Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej i Łomżyńskie Bractwo Kurkowe "Pospolite Ruszenie".

          Więcej zdjęć...
                 
VI Podlaskie Zawody w Powożeniu 

fot. O. R. Tomaszewska MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl