buy medication online
 
Trzeci transport darów Drukuj
16.07.2010.

 Trzeci transport darów dotarł do powodzian

fot. A. Kieliszek MPI

Do powodzian z Gminy Słubice w powiecie płockim dotarł trzeci transport darów. Tym razem zawiezione zostały głównie ubrania, buty, środki czystości, makaron. Mieszkańcy Gminy Ciechanowiec przekazali też paszę dla zwierząt gospodarskich, z darami do Słubic pojechał tir załadowany sprasowaną kiszonką i sianokiszonką.

Dary trafiły do punktu przyjmowania i rozdzielania darów, pełniącego także rolę centrum informacyjnego. Punkt prowadzi Dariusz Woliński, sołtys Juliszewa sąsiadującego ze Świniarami, koło których doszło do przerwania wału na Wiśle. Kiszonka i sianokiszonka zostały rozwiezione bezpośrednio do rolników.

Mieszkańcy Ciechanowca mogą nadal pomagać !

Poszukiwane są osoby znające się na remontach, które mogą bezpłatnie pomóc przy zdejmowaniu podłóg, czy zdzieraniu tynków, itp.  Mieszkańcy Gminy Słubice zapewnią w tym czasie noclegi i wyżywienie. Potrzebni są także wolontariusze do pomocy przy sprzątaniu.

Nadal potrzebne są: pasze dla zwierząt, woda, żywność, środki czystości, garnki, naczynia, szklanki, spodnie, buty, kalosze, latarki, siekiery, rękawice, łopaty, miotły…
kontakt w Ciechanowcu: 602 42 49 57 – ks. proboszcz Andrzej Polakowski


Pomóc też można wpłacając pieniądze na rachunek bankowy
BS Mazowsze Filia Słubice 74 9042 1026 0840 0101 2000 0050
z dopiskiem "Pomoc dla powodzian Gmina Słubice"

Przez Gminę Słubice przeszły dwie fale powodziowe. W pierwszej zalanych zostało 11 miejscowości, 400 gospodarstw. Ponad 1,4 tys. ludzi opuściło swoje domy, w których woda sięgała aż po dachy. Obecnie remontowana jest wyrwa w wale na Wiśle, która po pierwszej fali powodzi miała 200 m szerokości i 16 m głębokości.

Pierwszy transport darów z Gminy Ciechanowiec dla powodzian dotarł do Słubic w piątek 28 maja po południu. Drugi transport pojechał do Słubic 31 maja.

 
          Więcej zdjęć...
                 
Trzeci transport darów dotarł do powodzian

fot. A. Kieliszek MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl