buy medication online
 
Apel o pomoc powodzianom z Gąbina Drukuj
12.07.2010.

W imieniu samorządu i mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową dla gminy Gąbin.

Dotknęła nas katastrofalna w skutkach powódź. W niedzielę 23 maja 2010r. doszło do przerwania wału Wisły w miejscowości Świniary w sąsiedniej gminie, w wyniku czego powstała 117 metrowa wyrwa, przez którą doszło do zalania naszych miejscowości: Troszyn Polski, Nowy Troszyn, Borki, część Dobrzykowa, Starej Korzeniówki, wsi Piaski i Nowego Wymyśla.

Dzięki nieopisanemu wysiłkowi wielu osób, które włączyły się w akcję ratowniczą, udało się zbudować tymczasową przegrodę dolinową (długości 1300 m) i uratować kolejne miejscowości przed zalaniem. Ogrom pracy tysięcy rąk wolontariuszy, mieszkańców, służb ratowniczych, maszyn i urządzeń, oraz olbrzymia ilość materiałów budowlanych wykorzystanych podczas akcji sprawia, że jest ona bardzo kosztowna, ponieważ powódź dotknęła naszą gminę dwukrotnie (w maju I fala, w czerwcu II fala).

Od tego czasu woda powoli opada ukazując swą siłę oraz ogrom zniszczeń. Mieszkańcy terenów zalanych stracili dorobek całego swojego życia, pilnie potrzebują pomocy finansowej i materialnej. Uszkodzona została również infrastruktura techniczna na tych terenach.

Samorząd Miasta i Gminy Gąbin, podjął różnorodne działania obejmujące zarówno pomoc doraźną jak i długofalową polegającą na dobrowolnym przeniesieniu swoich siedlisk na tereny bezpieczne (program: ”BEZPIECZNY DOM W MIEŚCIE I GMINIE GĄBIN”). Jednakże budżet naszej gminy nie jest w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom. Mimo pomocy Państwa, wielu samorządów, firm, instytucji i ludzi dobrego serca, brakuje środków na realizację wszystkich zadań przed którymi została postawiona nasza gmina. Chcielibyśmy pomóc wszystkim mieszkańcom.

Mamy świadomość, że w podobnie trudnej sytuacji finansowej w ostatnim czasie jest wiele gmin i miast w Polsce. Sami w przeszłości pomagaliśmy innym gminom. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znowu będziemy mogli służyć pomocą, ale w chwili obecnej sami jej potrzebujemy. Bardzo dziękujemy za każdą jej formę. Dla tych gmin i instytucji które będą mogły udzielić wsparcia podajemy numer naszego specjalnego konta.

Mieszkańcy terenów zalanych podczas rozmów i spotkań, wyrażają wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy nieśli i niosą pomoc.

W imieniu osób poszkodowanych w czasie powodzi z terenu Miasta i Gminy Gąbin jeszcze raz dziękujemy za życzliwość jaką Państwo okazują. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej.


                                                           

Z poważaniem
Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin
Krzysztof Jadczak

   

Podajemy nr konta: Urząd Miasta i Gminy w Gąbinie,
ul. Stary Rynek 16, 09-530 Gąbin

79 1020 3974 0000 5402 0208 0109

PKO BP SA II Regionalny Oddział Korporacyjny w Warszawie
„POMOC DLA POWODZIAN” Gminy Gąbin

 
Pomoc powodzianom z Gąbina 

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

Pomoc powodzianom z Gąbina

fot. Jan Waćkowski


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS


Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl